• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam145
Toplam Ziyaret686101
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.98237.0103
Euro8.26608.2991
Semerkew

ZİYARETÇİ MESAJLARI


 İsim 
 Mail 
 Konu 
 Mesaj    
 
 
 
          

Yazılan mesajlar

Göktürk Ulutaş (28/08/2015 22:03)
Konu : Moskoftan isteyin
Mesaj : Gelin çerkeslere yapılanların hesabını moskoflardan soralım bu türkler bize kapılarını açmış öyle yada böyle beraber yaşamışız neyin hesabını soracaksınız türklerden?
Harun Taş (11/02/2015 23:47)
Konu : Sayın Balkar Selcuk'un yazaısı hk.
Mesaj : BU yazı ile ilk defa karşılaştım. Siyasi bir yazı değil. Bu yazının yararlı oduğunu düşünüyorsanız, benim cevabım kesinlikle hayır hatta zararlı. Neden siyasi anlamda eleştirmiyorsunuz.?
saim sezgin (24/01/2015 18:29)
Konu : murat bardakcı
Mesaj : Mustafa Bey.
Kaleminize sağlık. Umarım mesajınız yerine ulaşmıştır.
Ancak insanlıktan nasibini almamış, demokrasi kavramını özümseyememış zavallıların bu denli zarif ve zeka ürünü yazıları anlayabileceklerini düşünemiyorum.
Boris YELAN (20/01/2015 09:26)
Konu : Anlamak istiyorum
Mesaj : ne ayaksınız siz? siteniz Türkçe siz anadilden bahsediyorsunuz?
cetin ozkan (02/06/2014 18:49)
Konu : Sayin Kenan Kaplanin Son Makalesi hakkinda
Mesaj : ii nasip eylesin Selam ve sevgi ile kalin.Yuce Allahim bu gunleri gosterdi ya. Sukurler olsun.Zorlu mucadelenizde,hepinizin yardimcisi olsun.Kisa zamanda hak ettigi yere gelmesin
cetin ozkan (23/04/2014 14:48)
Konu : Sayin Murat Ozdenin son makalesi hakkinaB
Mesaj : Bizier icin cok yeni fikirler olmasina ragmen ,her cerkes evladinin,ozellikle,gelecegimiz olan goz bebegimiz genclerimizin,salim kafa ile ara ara tekrar tekrar uzerinde durarak okumalari ,aralarinda tartismalari gereken cok onemli bir makale Benim sahsi dusunceme geince;1.Kazanmiyacagimiz mucadeleye girmeyelim.Gireceksek muhakkak kazanalim 2.Genclerimizi heba ettirmeyelim.3.ileri demokrasi ,insan hakiari ve ileri hukuk sisteminden yana olanlarla ayni safta olalim 4.Emperyalizme karsi olanlarla ayni safta olalim5.Uluslar arasi camiada soz sahibi olacak gencler yetistirelim .Cerkes halkinin yigit evladi ,Sayin Murat Ozden.zorlu .fakat.bir o kadarda onurlu mucadelenizde Yuce ALLAH .hepinizin yardimcisi olsun,muaffak eylesin. Selam ve sevgi ile kalin.
Mustafa KUT (05/04/2014 12:02)
Konu : Rahmetli Faruk TOK Bey''in Vefatı.
Mesaj : Çok üzüldüm. Allah mekanını Cennet etsin. Nur içinde yatsın.
cetin ozkan (17/03/2014 19:41)
Konu : Sayin Murat Ozdenin son makalesi hakkina
Mesaj : Sayin Basbakan Cerkes sorununa neden duyarsiz. Anadilde egitim. Cerkesce Tv... Zizzt Bizzt Dizzt... Soci Olimpiyat.Putin... Zizzt Bizzt Dizzt...Soykirim Surgun Cerkesce soyadlarimiz... Zizzt Bizzt Dizzt... Sebastiaan Sebastiyaan ... Buyrun Efendim. Nedir bu kulagimdaki cizirtilar Incelet bunu . Emredersiniz Efendim Onbes gun sonra .Efendim incelettik durumu .Cerkesler... Ne simdide onlarmi basladi .Ne istiyorlarmis .Efendim Cerkeslerin kendine ozgu girtlak yapisi ile sizin Karadenizlilere ozgu kulakyapisndan dolayi Cerkeslerder gelen sesleri bu sekilde duyabiliyorsunuz Peki cozum ne. Biliyorsun Ben Cerkesleri Severim Yaradandan dolayi .Durust Mert Vatansever Insanlardir Ayrica Kurtulus Savasinin Onculeri Kuvvayi Milliyenin Kurucularidir.Efendim Cerkeslerin seslerini duyabilmeniz icin en az yuzbininin biraraya gelip seslenmesi lazimmis Canim ne var bunda benim bir isaretimle bir milyon kisi Kazlicesmede toplaniyor Onlarda bir araya gelip seslerini duyursunlar.
Güsel Erdoğan (16/03/2014 10:59)
Konu : yorum
Mesaj : Çerkesler partişelemeden seslerini yeterince duyuramaz ve başka oluşumların yanında kısıtlı edinimlerle yetinmek zorunda kalırlar
Saim (07/02/2014 11:09)
Konu : yorum
Mesaj : Evet Sayın TC. Başbakanı Filistine ağlasın,
Mısıra ağlasın, Suriyeye ağlasın, Birbirine hayat hakkı tanımayan dindaş, soydaşlarının tümüne ağlasın ama, kendi TC. Vatandaşlarının sorunlarına, beklentilerine aldırmasın. İlla fayda, illa yandaş tutumuyla evine ekmek götüremeyen çoğu yurttaşının sefaletine aldırmasın!...
cetin ozkan (23/12/2013 22:32)
Konu : sayin balkar selcugun son makalesi hakkinda
Mesaj : sayin yazar yazilariniz ilgi ile takip ediyor gerekli dersleri cikarmaya calisiyoruz unbirlik beraberlik icinde hareket etmek ve demokatik hak ve taleplerimiz icin ortak hareket etmek istegi guzel bir temenni insallah bir gun gercerlesir bunun icin guclu liderlere ihtiyac yokmu yanliz yeterlimi cerkes halki olarak bizlere birseyler dusmuyormu es zamanliolarak neler yapabiliriz 1siyasi orgutlenme olmassa olmaz sarttir bu hareket basladi insallahr zaman icersinde muaffak olacak 2 koklerimizden kopmadan sehirli egitimli zengin cerkeslik bilincine sahip nesiller yetistimek 3konusunda dunya capinda olangencler yetistirmek 4 kaderleri bize benziyen toplumllari cok iyi analiz etmek5dostumuzu dusmanimizi cok iyi tanimak 6 cerkes toplumunu birlestirecek bir ideal ortaya koyabilmek ve sabrederek hep birlikte ozveriyle calismak selam ve sevgi ile kalin
cetin ozkan (09/12/2013 21:12)
Konu : erol kilic kutelya son yazisi hakkinda
Mesaj : sayin erol bey cok guzel ve bir okadarda gercekleri ifade eden makalenizicin sizi kutlamak icimdengeldi inanin bu tur yazilara okadar ihtiyacimiz varki ah keske buyuk bir gazetemiz veya televizyonumuz olsada orada yayinlansa halkimiz hakkinda on yargili olanlarda bilgi sahibi olsalar
Recep Güler (07/11/2013 15:32)
Konu : Kaffed ve DÇB nin Tutumu..
Mesaj : DÇB ve Kaffed ya bu Rusçu politikalarını değiştirirler yada Çerkes halkı onları değiştirir demişler açıkçası,çok geç olmasına rağmen kimi kurumlar yeni yeni olayın farkına varmaya başladılar..
Recep Güler (23/10/2013 16:00)
Konu : ABD Li Çerkesler Soçhiyi kınadılar..
Mesaj : Dünyanın her yerindeki Çerkesler Soçhi olimpiyatlarını kınamalıdır,Çerkes Soykırımını yapan Emperyalist Rusya bir Çerkes kenti ve Soykırım kenti olan Soçhide olimpiyat yapamaz,özgür dünya ve Çerkesler buna müsade etmemelidir..No Soçhi 2014..Soçhide olimpiyatlara hayır..Soykırım yapanlar olimpiyat yapamaz...Katil ve işgalci Rusya Kafkasyadan defol...
ercüment barınb (01/10/2013 11:32)
Konu : Ben neyim ?
Mesaj : Ben 1962 istanbul doğumluyum Babam rahmetlide İstanbul doğumlu idi Dedem rahmetli Düzceli çerkezlerdenmiş Hatta Çerkez Ethemin sağ kolu olduğu rivayet ediliyor Yanlız babamı küçük yaşta kaybettiğim için anne tarafında yetiştirildim Annem rumelilidir Askere gittiğim zaman orada Çerkez arkadaşlarım oldu bende çerkezim dedim ama çerkez dilini bilmediğim için beni dışladılar sen çerkez değilsin diye şu na çocuklarım soruyor baba biz neyiz diye aynı soruyu hayatım boyunca kendimede sordum ben neyim diye şimdi size soruyorum sizce ben neyim beni aranıza kabul edermisiniz..Saygılarımla..
Aykut Ünker- Kabardey (01/10/2013 08:53)
Konu : Dernek açılışınızı candan kutluyorum
Mesaj : Maltepede ÇERKES Derneğinin açılışına çok sevindim. Bir ADIGE olarak üzerime ne görev düşüyorsa yapmaya hazırım. Tüm Adıgelere selam saygı ve mutluluk dolu özgür yarınlar diliyorum. Sevgi ve Saygılarımla.
Ömer Keleş (29/09/2013 00:27)
Konu : yorum
Mesaj : Biraz acele ediyorsun
murat (24/08/2013 11:20)
Konu : resimler
Mesaj : 21 ağustos 2013 de ki taksim eylemindeki fotoğrafları yayınlar mısınız
erhan (02/07/2013 11:02)
Konu : degerli abilerim
Mesaj : kıymetli onurlu adıge haklarını canı gönülden savunan tüm degerli abilerime sevgi ve saygılarımı sunarım.. bu dava hepimizin davasıdır ..dilimizi örf adetlerimizi unutmadan ileriki nesile taşıyabilen tüm hak ve hürriyetimizi kazanmış bir millet olarak bu davanın destekcileriyiz bu ugurda tek yürek tek millletiz..
Recep Güler (25/06/2013 22:38)
Konu : murat özdene yanıt
Mesaj : Birlikte eylem Çağrısı yaptığınız grupların içinde yer alan ''sosyalist çerkesler'' denilen grubun ÇHİ hakkında ve şahsım hakkındaki iftira ve hakaretlerde dolayı Çerkes kamuoyu önünde özür dilemedikleri müddetçe eylemlerimize katılmaları engellenmelidir,Soçhide Rus şantiyelerinde iş tutan şirketlerle ilişkisi olan insanlar zaten anti Soçhi eylemine katılamazlar ama katılmak isteseler bile engellenmelidir,bir ÇHİ li olarak bu konuya itirazımı bildiriyorum.
 2 
ÇOĞULCU TV
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi