• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam124
Toplam Ziyaret869841
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.796018.8713
Euro20.252120.3332
Semerkew

nguşetya’nın Sunjen rayonunda Aşırılıkla Mücadele Merkezi Başkanı İbrahim Elcarkiyev’e yönelik silahlı saldırıda yaralanan bir polis öldü.

İnguşetya’nın Sunjen rayonunda Aşırılıkla Mücadele Merkezi Başkanı İbrahim Elcarkiyev’e yönelik silahlı saldırıda yaralanan bir polis öldü.

Kavkaz Uzel’in 12 Ocak’taki haberine göre saldırı, İnguşetya ile Çeçenya arasındaki sınır noktasından birkaç kilometre mesafedeki federal otoyolda gerçekleşmişti. Aşırılıkla Mücadele Merkezi Başkanı İbrahim Elcarkiyev’in otomobiline açılan ateşte Elcarkiyev’e bir şey olmazken üç polis yaralanmıştı, yaralı polisler aynı gün ameliyat edilmişti.
Bir hastane çalışanından alınan bilgiye göre polislerden biri yoğun bakımda öldü, diğer iki polisin durumunun şiddeti ise orta seviyede.
İçişleri Bakanlığından gelen bilgiye göre polisler saldırganları arıyor.


398 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÇOĞULCU TV
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi