• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam115
Toplam Ziyaret869832
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.796018.8713
Euro20.252120.3332
Semerkew

Sohum Şehir Mahkemesi, Abhazya Başbakanı Gennadi Gagulya’nın öldüğü trafik kazasına karıştığı için tutuklu bulunan Hacarat Tarsman’ın ev hapsinin uzatılmasına karar verdi.

Sohum Şehir Mahkemesi, Abhazya Başbakanı Gennadi Gagulya’nın öldüğü trafik kazasına karıştığı için tutuklu bulunan Hacarat Tarsman’ın ev hapsinin uzatılmasına karar verdi.
Kavkaz Uzel’in haberine göre, söz konusu trafik kazasına karışan Hacarat Tarsman, 11 Eylül’den 8 Kasım’a kadar gözaltındaydı. 16 Kasım’da Abhazya Yüksek Mahkemesi’nin gözaltını ev hapsine çevirdiği bildirildi.
Hacarat Tarsman’ın ev hapsi süresini uzatma dilekçesi 11 Ocak 2019’da Sohum Şehir Mahkemesi tarafından incelendi. Mahkeme, ev hapsi süresini 9 Mart 2019’a kadar uzatmaya karar verdi.
Bilindiği üzere, ev hapsi şartlarına göre kolluk kuvvetleri, savcılık, mahkeme ve sağlık kurumlarına gitmek dışında Hacarat Tarsman’ın evden çıkması yasak. Ayrıca hane halkı haricinde yakın akrabalarıyla görüşmesine, telefon ve internet kullanmasına da izin verilmiyor.


387 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÇOĞULCU TV
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi