• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam115
Toplam Ziyaret869832
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.796018.8713
Euro20.252120.3332
Semerkew

İnguşetya’da 12 Ocak günü arabasına ateş açılan Aşırılıkla Mücadele Merkezi Başkanı İbragim Elcarkiyev’e bir şey olmazken; arabada bulunan dört polisten üçü yaralanmıştı.

İnguşetya’nın Sunjen rayonunda Aşırılıkla Mücadele Merkezi Başkanı İbragim Elcarkiyev’in arabasına yapılan saldırıda, Nasyr-Kort İdari Bölgesi Eski Başkanının oğlu Murad Kodzoyev de yaralanmış.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, İnguşetya’da 12 Ocak günü arabasına ateş açılan Aşırılıkla Mücadele Merkezi Başkanı İbragim Elcarkiyev’e bir şey olmazken; arabada dört polis ile 27 yaşında bir Nazran sakininin bulunduğu belirtilmişti. Daha sonra İnguşetya Cumhuriyeti Klinik Hastanesi üç polisin yaralandığını açıklamış, 13 Ocak’ta ise polislerden birinin öldüğü öğrenilmişti.

14 Ocak’ta hastanedeki kaynaklardan alınan bilgiye göre, arabaya ateş açıldıktan sonra polislerle beraber Murad Kodzoyev de ateşli silahla yaralanmış hâlde hastaneye getirilmiş, ameliyat edilmiş, kurşun vücudundan çıkarılmış.  Doktorlar Kodzoyev’in durumunun stabil olduğunu belirtilirken; Kodzoyev’in saldırı esnasında niçin polislerle aynı arabada olduğu henüz açıklığa kavuşmuş değil.

“FortangaORG” adlı Facebook sayfasındaki bilgiye göre İbragim Elcarkiyev’in otomobiline açılan ateşte yaralanan Murad Kodzoyev, Nasyr-Kort İdari Bölgesi Eski Başkanı Magomed Kodzoyev’in oğludur.

İnguşetya Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Soruşturma Komitesi Soruşturma Müdürlüğü internet sitelerinde, malum saldırıda Kodzoyev’in yaralandığına ilişkin bir bilgiye ise yer verilmezken; Kodzoyev veya temsilcileri tarafından da olaya ilişkin bir yorum yapılmış değil.

Kavkaz Uzel’de yer alan habere göre, Aşırılıkla Mücadele Merkezi Başkanı İbragim Elcarkiyev’e yönelik silahlı saldırı 2018 yılı başından bu yana cumhuriyette on birinci; kolluk kuvvetlerinin de içinde bulunması bakımından ise beşinci silahlı olay.434 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÇOĞULCU TV
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi