• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam143
Toplam Ziyaret869860
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.796018.8713
Euro20.252120.3332
Semerkew

Soçi’deki bir yerleşim bölgesinde meydana gelen heyelanda istinat duvarının çökmesi sonucu ısıtma şebekesi hasar görünce, Kommunalnikov Caddesi’ndeki üç binanın sakinleri sokakta kaldı.

Soçi’deki bir yerleşim bölgesinde meydana gelen heyelanda istinat duvarının çökmesi sonucu ısıtma şebekesi hasar görünce, Kommunalnikov Caddesi’ndeki üç binanın sakinleri sokakta kaldı.

Yetkililer, istinat duvarına yakın oturan bölge sakinlerinin geçici olarak taşınmasını tavsiye etti. Bunun sonucu beşer katlı iki binanın 57 sakini geçici olarak taşındı. 17 kişi sanatoryumlara giderken, geriye kalanlar geçici olarak akrabalarının yanında yaşamaya karar verdi. 24 kişi ise taşınmayı reddetti.

Çöken alanda acil onarım çalışmalarının başladığı bildiriliyor.

Belediye yetkilileri çöküşü toprağın aşırı nemlenmesiyle izah ediyor.282 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÇOĞULCU TV
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi