• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam115
Toplam Ziyaret869832
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.796018.8713
Euro20.252120.3332
Semerkew

İnguşetya’nın Sunjen rayonunda Aşırılıkla Mücadele Merkezi Başkanı İbragim Elcarkiyev’in arabasına açılan ateşte yaralanan genç Polis Teğmen Adam Hamhoyev, Hankala’daki Sıhhi Tabur’a teslim edildi.

İnguşetya’nın Sunjen rayonunda Aşırılıkla Mücadele Merkezi Başkanı İbragim Elcarkiyev’in arabasına açılan ateşte yaralanan genç Polis Teğmen Adam Hamhoyev, Hankala’daki Sıhhi Tabur’a teslim edildi.

Hamboyev’in yüksek nitelikli tıbbi bakım için 19 Ocak’ta İçişleri Bakanlığı Moskova Hastanesi’ne götürülmesine karar verildi. Hamboyev’in durumu stabil olduğu için rahatlıkla taşınabileceği bildirildi.

Polislerle aynı arabada olan 27 yaşındaki Nazran sakininin de yaralandığı ama hayati tehlikesinin olmadığı belirtildi.

13 Ocaktaki saldırıda ölen OMON mensubu Zaur Pliyev aynı gün Nazran rayonu Pliyevo köyündeki aile mezarlığına defnedildi. Cenaze merasimine İnguşetya İçişleri Bakanı Dmitri Kava, Rosgvardiya İnguşetya İdaresi Başkanı Eduard Pavlov, polisin meslektaşları, İnguşetyalı toplum ve devlet adamlarının içinde olduğu olduğu kalabalık bir cemaat katıldı.368 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÇOĞULCU TV
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi