• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam116
Toplam Ziyaret869833
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.796018.8713
Euro20.252120.3332
Semerkew

9 - 13 Ocak arasında gerçekleştirilen bir anket sonuçlarına göre son iki haftada Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e olan güven yüzde 3 azalarak yüzde 33,4’e geriledi.

Bu oran, VCIOM güven belirleme anketleri için Putin'e şimdiye kadar duyulan en düşük seviye. Sosyoloji ajansı Müdürü Valery Fyodorov’un verdiği bilgiye göre şimdiye kadar en düşük oran 2015 yılında yüzde 45 olarak çıkmıştı.

Mart 2018’de yapılan ankete katılanların yüzde 55’inden fazlası Putin’e güvendiklerini belirtmişti. 2018'in sonunda, emeklilik yaşını yükselten yasanın kabul edilmesinden sonra bu güven seviyesi yüzde 35-37 civarına inmişti. Bu verilere göre, Rusların üçte ikisi Putin'e güvenmiyor.

304 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÇOĞULCU TV
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi