• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam158
Toplam Ziyaret867381
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.772118.8473
Euro20.425820.5076
Semerkew

Arashukov ailesi Karaçay Çerkes Cumhuriyeti'nde kaynaklara sahip olmak ve hakimiyet kurmak için cinayet dahil her yola başvuran birkaç klandan birisi. Ancak baba ve oğul Arashukovlar dün gözaltına alındı. Aile yolun sonuna gelmiş görünüyor.

Karaçay-Çerkes Cumhuriyeti senatörü Rauf Arashukov, 2010 yılında bölgede iki kişinin öldürüldüğü cinayetin emrini verdiği şüphesiyle, dokunulmazlığının kaldırılmasının ardından Parlamento'da gözaltına alındı.

Rusya Federal Soruşturma Komitesi, Arashukov'un, Rusya Parlamentosu'nun üst kanadında yapılan oylamada kovuşturma dokunulmazlığının iptal edilmesinin ardından gözaltına alındığını açıkladı.

Arashukov'un Meclis binasından görevliler eşliğinde çıkarılarak götürüldüğü kaydedildi.

Gazprom'da yönetici olan babası Raul Arashukov da gözaltında

Öte yandan Arashukov'un babası devlet enerji şirketi Gazprom'da üst düzey yönetici olan Raul Arashukov da hakkındaki milyarlarca rublelik yolsuzluk iddiasıyla aynı gün Gazprom ofislerinden birinde gözaltına alındı.

 Rauf Arashukov, 2016 yılında 31 yaşındayken Kuzey Kafkasya bölgesindeki Karaçay-Çerkes'ten en genç Parlamento üyesi olarak Rusya Federasyon Konseyi'ne seçilmişti.

KARAÇAY ÇERKES CUMHURİYETİNDEKİ KLAN ÇATIŞMALARI İLE İLGİLİ OLARAK TIKLAYINIZ!530 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÇOĞULCU TV
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi