• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam149
Toplam Ziyaret867372
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.772118.8473
Euro20.425820.5076
Semerkew

Levada Center tarafından yapılan araştırmaya göre Rusların neredeyse yarısı ülkenin yanlış yönde ilerlediği kanaatinde. Sosyologlar, bu oranın geçmişten bugüne görülen en yüksek oran olduğunu belirtiyor.

Levada Center tarafından yapılan ve perşembe günü yayınlanan araştırmaya göre Rusların yüzde 42'si ülkenin gidişatını onaylarken, ankete katılanların yüzde 45'i aynı fikri paylaşmıyor. Anketi gerçekleştiren Levada Center’ın 12 yıldan bu yana düzenli olarak yaptığı anketlerde ilk kez ülkedeki gelişmeleri olumsuz bulanların oranı pozitif düşünenleri geçti. 

Araştırma kurumu katılımcılara, hükümetin ve Başbakan Dmitry Medvedev'in popülerlik seviyesine ilişkinde soru yöneltti. Medvedev nüfusun yaklaşık üçte biri tarafından desteklenirken, geri kalan kısım izlediği politikalara eleştiri getiriyor.

Yine ankete katılanların yüzde 64'ü de Devlet Duması'nın faaliyetlerini yeterli bulmuyor. 

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in çalışmaları ise Rusların üçte ikisi tarafından tasvip görürken, geri kalan nüfus tarafından tenkid ediliyor. 

Ocak ayında VTsIOM araştırma merkezi, Rus politikacıların güvenilirlik düzeylerini yayınlamıştı. Raporda, Putin’e güvenin tarihin en düşük düzeyine indiği ortaya çıkmıştı.435 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÇOĞULCU TV
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi