• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam148
Toplam Ziyaret867371
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.772118.8473
Euro20.425820.5076
Semerkew

VYAÇESLAV DEREV, ARAŞUKOVLAR ALEYHİNDE VERDİĞİ İFADELERİ ANLATTI

Karaçay Çerkesyalı eski senatör Vyaçeslav Derev bugün yaptığı açıklamada, cumhuriyetteki iki sansasyonel cinayet hakkındaki davada ifade verdiğini bildirdi. Derev’in avukatı, Raul Araşukov ile Rauf Araşukov’un bu ifadelerden sonra gözaltına alındığını söyledi.

Kavkaz Uzel, Vyaçeslav Derev’in, Rauf Araşukov ile Raul Araşukov davasında kovuşturma tanığı olduğunu yazdı. Bu bağlamda Derev’in avukatları, eski senatörün devlet korumasına alınmasını talep etmişlerdi. Vyaçeslav Derev’in oğlu Eduard Derev, babasının cezai kovuşturmasının, Karaçay Çerkesya’daki sansasyonel cinayetlerin araştırmasını engellemek için başlatıldığını söyledi. Rauf Araşukov, Derev’i, kendi cezai kovuşturmasını kendi yaptıran kişi olarak nitelendirdi.

Soruşturma makamı, Derev davası ile Araşukovlar davası arasında hiçbir bağın bulunmadığını belirtiyor.

Senatör Rauf Araşukov, Karaçay Çerkesya Adıge Khase Başkan Yardımcısı Aslan Jukov ile Cumhurbaşkanı Danışmanı Fral Şebzuhov cinayetleriyle ilgili davada tutuklanmıştı. Ayrıca, Rauf Araşukov ile babası Raul Araşukov, 30 milyar rublelik doğal gazın çalınmasına ilişkin davada da şüpheli konumunda.

Vyaçeslav Derev, daha 2012 yılında Raul ve Rauf Araşukovların sansasyonel cinayetlere karıştığını açıkça söylemişti. Derev’in avukatı Ruslan Koblev’in yaptığı açıklamaya göre, aradan on gün geçtikten sonra Vyaçeslav Derev’e karşı cezai kovuşturma davası açıldı. Koblev’e göre, Araşukovlar Vyaçeslav Derev’in verdiği ifadelere dayanılarak gözaltına alındı. Koblev, İnterfaks’a yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

“Derev daha 2012 yılında Karaçay Çerkesyalı bir senatör olarak verdiği bir röportajda Raul ve Rauf Araşukovların cumhuriyetteki birtakım cinayetlere karıştığını doğrudan söylemişti. 2018 yazında da Araşukovları ele veren ifadeler vermiş, bu ifadelere istinaden Araşukovlar gözaltına alınmıştır. Derev şu anda bu davada tanık olarak geçmektedir.”

“Novosti” RİA’nın haberine göre, Araşukovlar aleyhinde ifade verdiğine ilişkin bilgileri bizzat doğrulayan Derev, şöyle konuştu: “Evet, tabii ki [Araşukovlar davasında ifade verdim] … Cinayetler hakkında…”

Derev, bugünkü kurtuluşunu da Araşukovlar davasına bağladı: “Araşukovlar hür oldukça beni serbest bırakmayacaklarını başından beri söyledim.”514 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÇOĞULCU TV
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi