• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam158
Toplam Ziyaret867381
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.772118.8473
Euro20.425820.5076
Semerkew

Seçim Konuşturuyor - BİNALİ YILDIRIM: “ETNİK KİMLİĞİNİZLE GURUR DUYUN!”

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, bin yıldır bu topraklarda yaşayanların birlikte istiklal mücadelesi verdiğini hatırlattı. "Kürt, Türk, Çerkez, Roman, Abaza mısın? Etnik kimliğinizle gurur duyun" dedi.
AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Güngören'de esnaf ve vatandaş ile buluştu.
Türkiye'yi büyütmek, kalkındırmak için 17 yıldır büyük mücadeleler verdiklerini anlatan Yıldırım, Türkiye'nin kalkınması için sadece yollar, okullar, hastaneler, havalimanları, deniz limanları, internet hatları yapmakla uğraşmadıklarını aynı zamanda vesayet odakları ile de mücadele ettiklerini söyledi.
Vesayet odaklarının üstesinden milletin desteği sayesinde geldiklerini belirten Yıldırım, bu topraklarda yaşayanların bin yıldır birliktelik için ahdettiklerini ve beraber yaşadıklarını vurguladı.

KİMLİĞİNİZLE GURUR DUYUN
Yıldırım, konuşmasına şöyle devam etti: "İstiklal mücadelesi vermişiz. Bütün bunları yaparken hiçbirimiz diğerinin kimliğine bakmamış. Kürt, Türk, Çerkez, Roman, Abaza mısın? Bunlara bakmamışız. Etnik kimliğinizle gurur duyun. Hiç de bundan dolayı aşağılık duygusuna kapılmayın. O kimlik sizin şerefinizdir.

HEPİMİZİ BİRLEŞTİREN AY YILDIZ
Kürt iseniz Kürtlüğünüzle gurur duyun. Türk iseniz Türklüğünüzle gurur duyun. Laz iseniz Lazlığınızla gurur duyun. Çerkez iseniz Çerkezliğinizle gurur duyun. Arap iseniz Araplığınızla gurur duyun. Bunlar sizin fıtratınızdan gelen özelliğiniz. Ama şunu unutmayın. Hepimiz, hangi etnik gruba sahip olursak olalım. Bizi birleştiren ay yıldızlı bayrağımız, toprağımız, devletimizdir. Türkiye Cumhuriyeti devletidir, ilkeler etrafında birleşmek kaydıyla her türlü farklılıklar bizim zenginliğimizdir" değerlendirmesinde bulundu.


725 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÇOĞULCU TV
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi