• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam137
Toplam Ziyaret867360
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.772118.8473
Euro20.425820.5076
Semerkew

ARAŞUKOV, SENATÖRLÜKTEN ALINMASINA KARŞI TEMYİZE BAŞVURDU

Avukat Anna Stavikatsiya’nın açıklamasına göre, Federasyon Konseyi Üyesi Rauf Araşukov’un görevden alınmasına karşı yapılan temyiz başvurusu, Moskova Şehir Mahkemesi’ne verildi.

Kavkaz Uzel’in haberine göre, 12 Mart’ta mahkeme, 30 Ocak’tan beri tutuklu bulunan Rauf Araşukov’u, mahkeme karar alıncaya veya cezai kovuşturma sona erene kadar senatörlük görevinden aldı.

Soruşturma makamı, Rauf Araşukov’un, Karaçay Çerkesya’daki sansasyonel cinayetlere ve milyonlarca rublelik gaz hırsızlığına karıştığına inanıyor. 15 Mart’ta öğrendik ki, Federasyon Konseyi, Rauf Arashukov’un senatörlüğünün yasallığını doğruluyor. Doğrulamanın temeli, Araşukov’un 2016’da senatörlük yetkisi aldığında OAE’de oturma iznine sahip olduğuna ilişkin bilgiydi.

Araşukov’un avukatı Avukat Anna Stavitskaya, İnterfaks’a verdiği demeçte şöyle dedi: “Temyiz başvurumuzda, Moskova Şehir Mahkemesi’nden, mahkeme kararını iptal etmesini ve Araşukov’u görevden alma konusundaki soruşturma dilekçesini reddetmesini istedik.”

12 Mart’ta Ekho Moskvy’da yayımlanan habere göre, Rauf Araşukov’un görevden alınma kararını “anlamsız” olarak nitelendiren Stavitskaya sözlerini şöyle sürdürmüştü: “Araşukov, Rusya’daki en kapalı hapishane olan “Lefortovo”ya hapsedildi, izole edildi ve senatörlük faaliyetlerini yürütemiyor.”
___________________________________

kaynak: www.kavkaz-uzel.eu/articles/333251/

567 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÇOĞULCU TV
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi