• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam84
Toplam Ziyaret928358
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar27.085027.1935
Euro28.828128.9436
Semerkew

SAVCILIK, ARAŞUKOV’UN TUTUKLULUK SÜRESİNİN UZATILMASINI İSTEDİ

Savcıların, organize cinayetlere bulaşmak ve bir suç örgütüne katılmakla suçlandığı için senatörlük görevinden geçici olarak alınan Rauf Araşukov’un tutukluluk süresinin 30 Haziran’a kadar uzatılması talebiyle mahkemeye başvuruldu.

Moskova’daki Basman Mahkemesi, tutukluluk süresinin uzatılmasına ilişkin müracaatı 26 Mart’ta inceleyecek. Bilindiği gibi aynı mahkeme 12 Mart’ta Araşukov’u Federasyon Konseyi üyeliğinden geçici olarak almıştı.
___________

Kaynak: www.kavkaz-uzel.eu/articles/333340/645 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi