• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam85
Toplam Ziyaret869375
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.781718.8569
Euro20.501920.5841
Semerkew

MAHKEME, RAUF ARASHUKOV'UN TUTUKLULUĞUNUN DEVAMINA KARAR VERDİ

Moskova Şehir Mahkemesi, Karaçay-Çerkesya senatörü Rauf Arashukov'un tutuklanmasını uzattı. Savcı mahkemede davada tanıklık edenlerin ölümcül tehlike içinde olduğunu söyledi.

"Kavkaz Uzel"in haberine göre, Rauf Arashukov, iki cinayeti örgütleyen suç topluluğuna katılmakla suçlandı. 26 Mart'ta Moskova Basmanny Mahkemesi Rauf Arashukov’un tutukluluğunu 30 Haziran'a kadar uzattı. İki gaz şirketinin başkanı olan baba Ruslan Arashukov da aynı süre boyunca gözaltında tutulacak. 

Arashukovlar kararı Moskova Şehir Mahkemesine temyiz etmişti. Önceki gün Moskova Şehir Mahkemesi, Rauf Arashukov'u tutuklama kararını onadı. Interfax, aynı mahkemenin, Gazprom Gaz Dağıtım Astrakhan ve Gazprom Mezhregiongaz Astrakhan şirketlerinin genel müdürü Ruslan Arashukov ile ilgili olarak da benzer bir karar alındığını bildirdi.

Avukatlar, Arashukov'un ev hapsine transfer edilmesine veya kefaletle serbest bırakılmasını sağlamaya çalıştı.

Buna karşılık, savcı Arashukov’un tutuklanmasının uzatılmasının gerekliliğine tanıklara baskı uygulanacağını gerekçe gösterdi.  Savcı mahkemeye, "Operasyonel gelişmelerin ardından, tanıklar fiziki şiddet ve öldürülme baskısı altına girebilirler" dedi.

12 Mart’da mahkeme, Rauf Arashukov’un Karaçay-Çerkesya senatörlüğünü cezai kovuşturma sonuçlanıncaya kadar kaldırmıştı. Rauf Arashukova'nın avukatları bu kararı temyize götürdü. 

Öte yandan Federasyon Konseyi Komisyonu Başkan Yardımcısı Yuri Vorobyov 5 Nisan'da yaptığı açıklamada Rauf Arashukov'u senatör statüsünden mahrum etmeyi planladıklarını bildirmişti.

Senatör Rauf Arashukov savcılık iddianamesinde, 2010 yılında Karaçay-Çerkesya’daki Adige Xase hareketinin başkan yardımcısı Aslan Jukov ile cumhurbaşkanı danışmanı Fral Şebzukhov cinayetlerinin azmettiricisi olmakla suçlanıyor.

 574 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÇOĞULCU TV
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi