• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam12
Toplam Ziyaret910260
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar23.304923.3983
Euro24.992825.0929
Semerkew

PUTİN'DEN ABHAZYA ORDUSUNUN MODERNLEŞTİRİLMESİ İÇİN ANLAŞMA TALİMATI

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Sovyetler Birliği’nin dağılmasından sonra Gürcistan’dan bağımsızlığını ilan eden Abhazya’nın ordusunun modernleştirilme giderlerinin finanse edilmesine ilişkin anlaşma imzalanması talimatı verdi.

 hükümetine ait belgelerin yayınlandığı internet sitesine göre, Putin, Abhazya ordusunun modernleştirilmesine finansal destek verilmesine ilişkin anlaşma imzalanması talimatı verdi. Proje, Rusya hükümeti tarafından teklif edildi.

Daha önce Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu’nun, Abhazyalı mevkidaşı Mirab Kishmaria ile askeri işbirliğinin arttırılması ve Abhazya ordusunun yenilenmesi için anlaştığı belirtilmişti.

Yeni anlaşmanın imzalanmasından önce Moskova ve Sohum arasında, dışişleri ve savunma bakanlıkları düzeyinde görüşmeler gerçekleştirilecek.

Rusya, Abhazya’nın bağımsızlığının garantörü ve 26 Ağustos 2008’de Putin’in imzaladığı talimatla iki ülke arasında diplomatik ilişkiler kurulmuştu.

Moskova, Abhazya’nın gelişimi için finansal ve sosyo-ekonomik destek veriyor. Abhazya’nın desteklenmesi için 2017-2019 yılları arasında 6 milyar rublelik yatırım hacmine ulaşıldı.577 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi