• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam128
Toplam Ziyaret928697
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar27.156027.2649
Euro28.882528.9982
Semerkew

KARTEPE BELEDİYESİ'NDEN ÇERKES MÜZESİ...

Cumhur İttifakının adayı olarak 31 Mart yerel seçimlerinde büyük bir oy oranıyla Kartepe Belediye Başkanı seçilen Av. Mustafa Kocaman aradan geçen 2 yılın ardından seçim beyannamesinde yer alan projelerinden biri olan Çerkes Müzesi’nin startını bugün itibariyle verdi.

KARTEPE'NİN KÜLTÜR TURİZMİNE KATKI SAĞLAYACAK

Uzuntarla Mahallesinde yapımına başlanan Çerkes Müzesi, Başkan Kocaman’ın seçim beyannamesinde yer alan vizyon projelerinden biriydi. Aradan geçen 2 yılın ardından bugün itibariyle startı verildi. Çerkes kültürünü yaşatmak adına önemli bir yapı olacak olan, ‘Çerkes Müzesi’ Kartepe’nin kültür turizmine de katkı sağlayacak.

BAŞKAN KOCAMAN SOSYAL MEDYA HESABINDAN MÜJDEYİ VERDİ

Sosyal medya hesabından Çerkes Müzesi’nin çalışmalarının bugün itibariyle başladığını müjdeleyen Kartepe Belediye Başkanı Av. Mustafa Kocaman, “Kartepe'mizin kültür turizmine yatırımlarımız devam ediyor. Çerkes Kültürünün yaşatılacağı Çerkes Müzesi çalışmalarımızı bugün itibariyle başlattık” paylaşımında bulundu. Bölgeye giderek çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Kocaman, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.478 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi