• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam266
Toplam Ziyaret903573
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.937220.0171
Euro21.410121.4959
Semerkew

“Demokratik Açılım”dan sorumlu olan Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, NTV’nin canlı yayına katıldı.

Başbakan Yardımcısı Atalay, terörle mücadele konusunda NTV Ankara Temsilcisi Nilgün Balkaç’ın sorularını yanıtladı.

Beşir Atalay’ın açıklamasından satır başları şöyle:

"Şehit cenazemizden geliyoruz. Allah şehitlerimize rahmet eylesin. Ailelerine başsağlığı diliyorum. Oturup bunları serin kanlı düşünmek gerekiyor. Biz bütün boyutlarıyla dikkatli çalışıyoruz. MGK açıklamasını da gördünüz, uzun ve önemli bir açıklamadır. Seçim sonrası Türkiye olağanüstü bir anayasa çalışması bekliyor. Adeta yeni bir Türkiye bekliyor.” Terör örgütü kesiminde seçim sonrasında çok hızlı bir hareketlenme oldu. Seçim sonrasında terör başladı. Polisin, askerin operasyonu yok. Terörü tırmandırmaya, huzur ortamı bozmaya, anayasa çalışmalarını engellemeye yönelik gelişmeler bunlar.”

“Hukuk dışı hiçbir şey olmayacak. Demokratikleşme süreci devam edecek. Olağanüstülük olmayacak. Demokratik Açılım projemiz aynı paralelikte gidecek. Bu sorunu kökten çözmek önemli. Çalışmalarımıza hiç ara vermedik, vermeyeceğiz.

'90’lı yıllara mı dönülüyor?' tartışmalar oluyor. O tür şeyler doğru değil. 90’lı yıllar geride kaldı. O günler gibi asla olmayacak. Çalışmamız çok şeffaf olacak, hak ve hukuk içinde olacak. Vatandaşımızla diyaloğumuz olacak, vatandaşımıza anlatacağız.

'BDP MECLİS'E GELSİN'
'Çözüm Meclis çatısı altında olsun' dedik ama gelmediler. Fonksiyonlar üstlenmedi, üstlenemediler. Medyayla görüşeceğiz, muhalefetle görüşüp en geniş şekilde paylaşacağız. BDP önce Meclis’e gelmelidir.

Sorunun nihai çözümü, daima ajandamız içinde olacak. Ama biz devletiz; polis, asker ve vatandaşımıza terör eylemi olunca buna fazlasıyla karşılık vereceğiz.“

(NTVCNBC) 19/08/20112116 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÇOĞULCU TV
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi