• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam158
Toplam Ziyaret867381
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.772118.8473
Euro20.425820.5076
Semerkew

Genelkurmay, 27 Nisan e-muhtırasını internet sitesinden kaldırdı. Başbakan Erdoğan da, 4 yıl aradan sonra dün GATA'daki mezuniyet törenine katıldı...

Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısındaki oturma düzeni değişikliğiyle başlayan 'askeri vesayete son veren görüntü'nün ardından, Genelkurmay'ın internet sitesinde yer alan 27 Nisan bildirisinin ne zaman kaldırılacağı merak konusu olmuştu. Genelkurmay, dün internet sitesini yenileyerek, hem terörle mücadele görevini İçişleri'ne devrettiğini gösterir bir önemli değişiklik yaptı. Hem de, siteye sadece son bir hafta içinde yer alan bildirileri koyarak, 27 Nisan e-muhtırası olarak bilinen bildiriyi de kaldırmış oldu.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da, 4 yıl aradan sonra 27 Nisan muhtırasının Genelkurmay internet sitesinden kaldırıldığı gün düzenlenen GATA mezuniyet törenine katıldı. Erdoğan, en son 2007 yılındaki törende yer almıştı. Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanı sıfatıyla ilk kez katıldığı GATA Mezuniyet Töreni'nde öğrenciler, "Cumhurbaşkanım" yerine "Sayın Cumhurbaşkanı" şeklinde hitap etmişti.

ÖZEL DE TÖRENE KATILDI
Erdoğan, 4 yıl önce bu görüntülerin yaşandığı GATA Mezuniyet törenlerine katılmıyordu. 4'ü yabancı olmak üzere toplam 58 teğmenin mezun olduğu törene Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Genelkurmay Başkanı Org. Necdet Özel, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç ile kuvvet komutanları da katıldı. Cumhurbaşkanı Gül, dönem birincisi Hava Tabip Teğmen Adem Aydın'ın diplomasını verdi.

MESAJ PANOLARI DA KALKTI
Her yıl mezuniyet törenlerinde GATA'ya asılan "Güçlü Ordu Güçlü Türkiye", "Ulus Devlet", "Üniter Devlet", "Cumhuriyet Değerlerine Bağlılık" yazılı afişler bu yıl konulmadı. Genelkurmay, bu yıl 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı da yayınlamadı. Cadde ve sokaklardaki kutlama afişlerinde de Başbakan Erdoğan yer aldı.

____________________________

takvim.com.tr / 30.08.20111524 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÇOĞULCU TV
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi