• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam142
Toplam Ziyaret869859
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.796018.8713
Euro20.252120.3332
Semerkew

Küyerel, Fredrich Ebert Vakfı (FES), SODEV, TÜSES'in birlikte düzenlediği “Yeni Anayasa Yolunda; Almanya, Güney Afrika, İspanya ve Polonya’dan Anayasa Yapma Deneyimleri” konulu panel Bilgi Üniversitesi, Dolapdere yerleşkesinde gerçekleşecek.

Yeni anayasa yapımında, anayasanın içeriği kadar yapılış yönteminin de önemli olduğunu düşünen 15 Ekim 2011’deki panelin düzenleyici kuruluşları, bu amaçla deneyimlerini paylaşmak için konuşmacı olarak şu isimleri davet etti: Almanya'dan Prof. Dr. Herta Däubler-Gmelin (Adalet Eski Bakanı), İspanya'dan Prof. Dr. Carles Viver Pi-Suñer (Barselona Üniversitesi), Güney Afrika'dan Dr. Albie Sachs (Anayasa Mahkemesi Eski Üyesi), 'dan Prof. Miroslaw Wyrzykowski (Anayasa Mahkemesi Eski Üyesi). Türkiye’den de Prof. Dr. Mithat Sancar ve Prof. Dr. Turgut Tarhanlı yorumlarda bulunacak.1459 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÇOĞULCU TV
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi