• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam140
Toplam Ziyaret869857
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.796018.8713
Euro20.252120.3332
Semerkew

İstanbul'da iki üniversitenin yeni akademik yıl açılışına katılan Başbakan Erdoğan, yeni anayasa konusunda akademisyen ve gençlerden yeni anayasa çalışmalarına katkıda bulunmalarını istedi.

Başbakan Erdoğan, dün ilk olarak İstanbul Üniversitesi'ndeki törende konuştu. Türkiye'nin mutlu ve müreffeh geleceği için yeni bir anayasa hazırlamak mecburiyetinde olduklarını belirten Başbakan, "Bu, sadece hükümet olarak bizim değil, sadece siyasi partilerin değil, sadece TBMM'nin de değil, bu ülkenin her vatandaşının ortak sorumluluğudur. Tüm akademisyenlerimizin, gençliğimizin, sivil toplum kuruluşlarımızın, medyamızın emeğinin olması lazım. Buraya, hepimiz, inşaata harç taşır gibi bilgi ve düşüncemizi taşımak durumundayız.'' dedi.

Erdoğan, daha sonra İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi'nin ilk eğitim öğretim yılının açılışını gerçekleştirdi. Üniversitenin düzenlediği "Uluslararası Mehmet Akif Ersoy, Milli Birlik ve Bütünlük" sempozyumunda konuşan Erdoğan, Mehmet Akif'in şiirlerine sık sık atıf yaparak, birlik mesajı verdi. Erdoğan, İstiklâl Marşı'mızı Arnavut kökenli Mehmet Akif'in yazdığını, Makedonya doğumlu Sabahattin Zaim'in de Türkiye'nin refahına ömrünü adadığını hatırlattı. Ardından şunları kaydetti:

"Milli birliğimize kastedenlerin bu milletten olması mümkün değil. Bu ülkede bütün kavimler, bütün inançlar yüz yıllar boyu bir arada, birlikte birbirinin hukukunu çiğnemeden yaşamıştır. Türk'üyle, Kürt'üyle, Arnavut'u, Gürcü'sü ile. Peki bugün ne oluyor bize. Kim ne yaparsa yapsın biz bu ülkede Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı altında geleceğe bir ve beraber olarak yürüyeceğiz." (ZAMAN/13-10-2011)1025 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÇOĞULCU TV
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi