• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam17
Toplam Ziyaret910265
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar23.304923.3983
Euro24.992825.0929
Semerkew

Adaylardan biri İstanbul Kafkas Kültür Derneği'nin adayı Yazar ve Mimar Yalçın Karadaş; diğeri de Ankara Çerkes Derneği'nin adayı Vacit Kadıoğlu. İki adaylı seçim Kaffed tarihinde ilk defa gerçekleştirilecek.

Kafkas Dernekleri Federasyonu V. Olağan Genel Kurulu yarın (4 Aralık 2011) Ankara TES-İŞ sendikası toplantı salonunda yapılacak.

Yeni dönemde mevcut başkan Cihan Candemir'in görev almayacağı belirtilirken, şimdiye kadar iki kişi adaylığını açıkladı. Adaylardan biri İstanbul Kafkas Kültür Derneği'nin adayı Yazar ve Mimar Yalçın Karadaş; diğeri de Ankara Çerkes Derneği'nin adayı Vacit Kadıoğlu.

İki adaylı seçim Kaffed tarihinde ilk defa gerçekleştirilecek.

Saat 10.00'da başlayacak Genel Kurul'un gündemi şu şekilde belirlendi:

1- Açılış, saygı duruşu, divanın seçimi  Vacit Kadıoğluve divana toplantı tutanaklarını imzalama yetkisinin verilmesi,

2- Genel Başkanın açış konuşması,

3- Konukların konuşmaları,

4- Faaliyet, Denetleme ve Mali raporların genel kurula sunulması,

5- Raporlar üzerinde görüşmeler,

6- Raporların ayrı ayrı oylanarak kurulların ibraya sunulması,

7- 2011-2012 faaliyet yıllarına ait tahmini bütçenin ve üye derneklerce ödenecek yıllık aidat tutarlarının  ve yeni üye olacak derneklerin giriş ödentisinin görüşülüp karara bağlanması,

8- Tüzük Değişikliklerinin görüşülüp oylanması,

9- Genel Başkan, Yönetim Kurulu, Denetim ve Onur Kurulu üyeleri ile DÇB delegelerinin seçimi,

10- Gelecek dönem çalışma programı hakkında özet bilgi sunumu,

11- Dilek ve temenniler,

12- Kapanış1934 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi