• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam287
Toplam Ziyaret903594
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.937220.0171
Euro21.410121.4959
Semerkew

Meclis Başkanı Çiçek: Eğer anayasa değişmezse bunalım çıkar, şu anda merdiven boşluğundayız.

Birlik Vakfı tarafından düzenlenen ‘Yeni Anayasa Süreci’ konferasında  konuşan TBMM Başkanı Cemil Çiçek, “Yeni süreçte anayasadan kimin ne şikayeti varsa, neyi görmek istiyorsa söylemeli” dedi.

İki parti görüş bildirdi

Meclis dışı partilere yazı göndererek ‘Siz olsaydınız anayasayı nasıl yapardınız?’ şeklinde soru sorduklarını, ancak  60 partiden sadece 2 partinin görüş gönderdiğini kaydeden Çiçek, “21 bin dernek ve vakıfa yazı gönderdik. Ayrıca Türkiye’nin yerel basınına davetiye gönderdik. Bu sürece katkı açısından Türk basınına ayrım yapmaksızın katkı vermeleri için davet gönderdik. Başvurular gelmeye başladı. Anayasa yapım sürecinde herkesi bekliyoruz” şeklinde konuştu. Çiçek anayasa yazmadıklarını, anayasa yaptıklarını kaydederek “Biz yapım sürecini başlattık. Türkiye’de ilk defa başkalarına model oluşturacak tarzda bir anayasa yapım sürecine gidiyor. Bir dağı yerinden oynatmak gibi zor. 2012 sonuna bitirmeyi istiyoruz. Çok önemli sıkıntıların altında bu anayasının payı var. Dünya tarihinde ilk defa iktidar partisiyle ilgili kapatma davası açılabildi. Türkiye’nin yönetimi bu anayasayla daha ileri gidemez. Eğer bu anayasa yeniden yapılmazsa Türkiyede rejim bunalımı çıkar. Anayasaya aykırı diye reformlar yapılamadı. Türkiye kendi ihtiyacı olan düzenlemeleri yapmakta zorlanıyor. Yeni bir anayasa Türkiyeyi siyasi vesayetten kurtarır. Şu anda merdiven boşluğunda siyaset yapılıyor” dedi.

______________

Star,4.12.20111586 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÇOĞULCU TV
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi