• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam79
Toplam Ziyaret946818
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar28.856628.9723
Euro31.591731.7183
Semerkew

ÇHİ yürütmesi, yeni Anayasa yapım sürecine katkı amacıyla hazırladığı “Yeni Anayasa İçin Çerçeve Önerisi” başlıklı dosyasını TBMM Başkanı ve siyasi partilerin temsilcilerine iletmesinden sonra Kaf-Fed ve Çerkes Derneği yönetimlerini ziyaret etti.

Çerkes Hakları İnisiyatifi (ÇHİ) Ankara'da gerçekleştirdiği çalışmalar çerçevesinde Kaf-Fed ve Ankara Çerkes Derneği yönetimlerini ziyaret etti.
ÇHİ yürütmesi, yeni Anayasa yapım sürecine katkı amacıyla hazırladığı “Yeni Anayasa İçin Çerçeve Önerisi” başlıklı dosyasını TBMM Başkanı ve siyasi partilerin temsilcilerine iletmesinden sonra Kaf-Fed ve Ankara Çerkes Derneği yönetimlerini ziyaret etti.  ÇHİ sözcüsü Kenan Kaplan tarafından gerçekleştirilen ziyaretlerde karşılıklı iyi niyet beyanlarında bulunuldu.
Kaf-Fed Yönetim Kurulu Üyeleri ile Başkan Vacit Kadıoğlu tarafından ağırlanan Kenan Kaplan, yeni seçilen yönetimi tebrik ederek başarı dileklerini iletti. Daha sonra ÇHİ'nin misyonundan bahseden Kaplan Çerkes halkının haklarını savunmak üzere yola çıkıldığını, bu vazifenin bütün Çerkeslere düştüğünü söyleyerek birlikte mücadele etmenin önemine vurgu yaptı.


Kaf-Fed Başkanı Vacit Kadıoğlu da ziyareti için Kaplan'a teşekkür ederek, yeni yönetim olarak hiçbir grubu veya yapılanmayı dışlamadıklarını, herkese eşit mesafede ve her türlü işbirliğine açık olduklarını ifade etti.


Daha sonra Ankara Çerkes Derneği Başkanı Yinal Kozok'u da ziyaret eden Kenan Kaplan, bir süre önce göreve gelen Çerkes Derneği yöneticilerini de tebrik ederek başarı dileklerini iletti.
Kozok da Kaplan'a ziyareti için teşekkür ederek başarılar diledi.4653 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi