• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam35
Toplam Ziyaret650212
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.14206.1666
Euro6.68446.7111
Semerkew

ÇHİ yürütmesi, yeni Anayasa yapım sürecine katkı amacıyla hazırladığı “Yeni Anayasa İçin Çerçeve Önerisi” başlıklı dosyasını TBMM Başkanı ve siyasi partilerin temsilcilerine iletmesinden sonra Kaf-Fed ve Çerkes Derneği yönetimlerini ziyaret etti.

Çerkes Hakları İnisiyatifi (ÇHİ) Ankara'da gerçekleştirdiği çalışmalar çerçevesinde Kaf-Fed ve Ankara Çerkes Derneği yönetimlerini ziyaret etti.
ÇHİ yürütmesi, yeni Anayasa yapım sürecine katkı amacıyla hazırladığı “Yeni Anayasa İçin Çerçeve Önerisi” başlıklı dosyasını TBMM Başkanı ve siyasi partilerin temsilcilerine iletmesinden sonra Kaf-Fed ve Ankara Çerkes Derneği yönetimlerini ziyaret etti.  ÇHİ sözcüsü Kenan Kaplan tarafından gerçekleştirilen ziyaretlerde karşılıklı iyi niyet beyanlarında bulunuldu.
Kaf-Fed Yönetim Kurulu Üyeleri ile Başkan Vacit Kadıoğlu tarafından ağırlanan Kenan Kaplan, yeni seçilen yönetimi tebrik ederek başarı dileklerini iletti. Daha sonra ÇHİ'nin misyonundan bahseden Kaplan Çerkes halkının haklarını savunmak üzere yola çıkıldığını, bu vazifenin bütün Çerkeslere düştüğünü söyleyerek birlikte mücadele etmenin önemine vurgu yaptı.


Kaf-Fed Başkanı Vacit Kadıoğlu da ziyareti için Kaplan'a teşekkür ederek, yeni yönetim olarak hiçbir grubu veya yapılanmayı dışlamadıklarını, herkese eşit mesafede ve her türlü işbirliğine açık olduklarını ifade etti.


Daha sonra Ankara Çerkes Derneği Başkanı Yinal Kozok'u da ziyaret eden Kenan Kaplan, bir süre önce göreve gelen Çerkes Derneği yöneticilerini de tebrik ederek başarı dileklerini iletti.
Kozok da Kaplan'a ziyareti için teşekkür ederek başarılar diledi.4053 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÇOĞULCU TV
adigebze I-II
Nükte!


ANDIMIZ

Andımız, Danıştay 8. Daire'nin kararıyla okullara tekrar dönüyormuş. 
Küçücük çocuklara sabah içtiması yapıp and okutmak zaten başlıbaşına bir sorun da; ırkçı bir içeriğin tüm topluma dayatılması daha büyük bir sorun. 
İlla okunacaksa Çerkeslerin gerçekliğine uyan format şudur: 

Çerkesim, doğruyum, çalışkanım,

İlkem: küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak, yurdumu, yurttaşlarımı özümden çok sevmektir.

Ülküm: yükselmek, ileri gitmektir.

Yücelttiğim tüm değerler adına,

Halkımın ve insanlığın hayrına bir yolda yürüyeceğime ant içerim.

Varlığım adalet ve özgürlük mücadelesine armağan olsun.

Ne mutlu bu yolda gidenlere!

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi