• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam28
Toplam Ziyaret910276
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar23.304923.3983
Euro24.992825.0929
Semerkew

Dr. Eser Karakaş, yeni yapılacak Anayasa’da etnik kimliklere yer verilmemesi gerektiğini söyledi.

Alparslan Üniversitesi’nin davetlisi olarak Muş’a gelen Eser Karakaş, “Anayasa, Arap Baharı ve Avrupa Birliği” konulu seminere katıldı. Fen edebiyat fakültesi konferans salonunda gerçekleştirilen seminerde konuşan Karakaş, yeni anayasada hiçbir kimliğe yer verilmemesi gerektiğini savundu. Karakaş, Atatürk’ün isminin anayasadan çıkarılmasının da, asla Atatürk karşıtlığı olmadığını savundu.

Anayasalar’ın özel isim taşımadığını, taşımaması gerektiğini belirten Karakaş, “Anayasalar özel isim taşımazlar, Anayasalarda özel isim bulunmaz, eğer Atatürkçü değilseniz ne yapacaksınız; anayasa dışı bir yurttaş haline geliyorsunuz, Atatürkçülüğün de tanımı yok. Hep sorarım doğru dürüst bir tanım alamamışımdır kimseden, anayasadan Atatürkçülük kavramını çıkarmak asla ve asla Atatürk karşıtlığı değildir. Anayasadan özel isimleri çıkarmayı talep ediyoruz. Bu benim kişisel fikrim.” dedi.2144 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi