• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam132
Toplam Ziyaret867355
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.772118.8473
Euro20.425820.5076
Semerkew

Türkiye Çerkes diasporası mensubu bir grup da Suriye Çerkeslerine destek için pazar günü bir gösteri düzenleyor.

Suriye'de yaşanan iç karışıklıklar artarak devam ederken, Suriye Çerkes diasporası mensuplarının anavatana transferi için yapılan çağrılar sürüyor.

Türkiye Çerkes diasporası mensubu bir grup da Suriye Çerkeslerine destek için pazar günü bir gösteri düzenleyor.

İnternet sitelerinde yer alan açıklamada, “Çerkesya Platformu” ismi altında yapılacak gösterilerde amaç, “Suriye’deki soydaşlara sahip çıkmak” ve ”dünyanın her hangi bir yerinde yaşayan bir Çerkes’in acısının tüm Çerkesleri derinden üzdüğünü tüm dünyaya göstermek” olarak belirtildi.

Gösteri 29 Ocak Pazar günü Saat:15.00'da Galatasaray Lisesi önünde gerçekleştirilecek.1452 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÇOĞULCU TV
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi