• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam25
Toplam Ziyaret627495
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.78355.8067
Euro6.43886.4646
Semerkew

17 Mart Cumartesi günü Kayseri İbis Otel'de thamate Cafer Arslan'ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen toplantıda, 29 Nisan mitinginin başarıyla gerçekleştirilebilmesi için yapılması gerekenler ele alındı.

29 Nisan'da Kayseri Fuarönü'nde gerçekleştirilecek “Çerkes Hakları İnisiyatifi Kayseri Mitingi” için Kayseri'de genişletilmiş bir toplantı yapıldı.

17 Mart Cumartesi günü Kayseri İbis Otel'de yapılan toplantı öncesinde 25 dk.lık "Anayurdundan Anadolu'ya Çerkesler" filminin gösterimi yapıldı. Daha sonra thamate Cafer Arslan'ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen toplantıda, 29 Nisan mitinginin başarıyla gerçekleştirilebilmesi için yapılması gerekenler ele alındı. Katılımcıların sırayla söz aldığı toplantıda ortaya konulan sorular ve sorunlar tartışılarak, en uygun cevap ve çözümler arandı.

Daha sonra bir miting program taslağı oluşturularak 29 Nisan'a kadar yapılması gereken çalışmalar ele alındı.

Toplantı sonunda, salonda hazır bulunan Kayserili katılımcılardan Çerkes Hakları İnisiyatifi Kayseri İstişare Kurulu oluşturuldu. Başkanlığına Faruk Dok'un getirildiği İstişare Kurulu'nda Cafer Arslan, Saim Daşçı, Mükremin Öner, Adnan Karaçay, Erdal Arslan, Selçuk Bağlar, Argun Karaçay, Talay Arslandok ve Nejat Turgut Arslandok yer alıyor. İstişare Kurulu üyelerinin önümüzdeki günlerde sağlanacak yeni katılımlarla daha da güçlendirilmesi de karara bağlandı

29 Nisan Kayseri Mitingi Toplantısı'na İstanbul'dan gelen Çerkes Hakları İnisiyatifi Yürütme Kurulu Üyeleri Murat Özden, Kenan Kaplan ve Erol Karayel de katıldı.3022 kez okundu

Yorumlar

ÇHİ Kayseri Mitingi     24/03/2012 15:24

ÇHİ'nin yapmayı düşündüğü Kayseri Mitingi ile ilgili İstişare Toplantısına sadece tanışmak, bilgi alışverişinde bulunmak maksadıyla katılmış bulunmaktayım. Bunun dışında Kayseri Mitinginin düzenlenmesinde ve icra edilmesinde herhangi bir görev ve sorumluluk almadım, almayı da düşünmüyorum. Konuyla ilgilenen okurlara saygıyla duyrulur.
Misafir - Mükremin Öner

ÇOĞULCU TV
adigebze I-II
Nükte!


ANDIMIZ

Andımız, Danıştay 8. Daire'nin kararıyla okullara tekrar dönüyormuş. 
Küçücük çocuklara sabah içtiması yapıp and okutmak zaten başlıbaşına bir sorun da; ırkçı bir içeriğin tüm topluma dayatılması daha büyük bir sorun. 
İlla okunacaksa Çerkeslerin gerçekliğine uyan format şudur: 

Çerkesim, doğruyum, çalışkanım,

İlkem: küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak, yurdumu, yurttaşlarımı özümden çok sevmektir.

Ülküm: yükselmek, ileri gitmektir.

Yücelttiğim tüm değerler adına,

Halkımın ve insanlığın hayrına bir yolda yürüyeceğime ant içerim.

Varlığım adalet ve özgürlük mücadelesine armağan olsun.

Ne mutlu bu yolda gidenlere!

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi