• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam71
Toplam Ziyaret946810
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar28.856628.9723
Euro31.591731.7183
Semerkew

17 Mart Cumartesi günü Kayseri İbis Otel'de thamate Cafer Arslan'ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen toplantıda, 29 Nisan mitinginin başarıyla gerçekleştirilebilmesi için yapılması gerekenler ele alındı.

29 Nisan'da Kayseri Fuarönü'nde gerçekleştirilecek “Çerkes Hakları İnisiyatifi Kayseri Mitingi” için Kayseri'de genişletilmiş bir toplantı yapıldı.

17 Mart Cumartesi günü Kayseri İbis Otel'de yapılan toplantı öncesinde 25 dk.lık "Anayurdundan Anadolu'ya Çerkesler" filminin gösterimi yapıldı. Daha sonra thamate Cafer Arslan'ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen toplantıda, 29 Nisan mitinginin başarıyla gerçekleştirilebilmesi için yapılması gerekenler ele alındı. Katılımcıların sırayla söz aldığı toplantıda ortaya konulan sorular ve sorunlar tartışılarak, en uygun cevap ve çözümler arandı.

Daha sonra bir miting program taslağı oluşturularak 29 Nisan'a kadar yapılması gereken çalışmalar ele alındı.

Toplantı sonunda, salonda hazır bulunan Kayserili katılımcılardan Çerkes Hakları İnisiyatifi Kayseri İstişare Kurulu oluşturuldu. Başkanlığına Faruk Dok'un getirildiği İstişare Kurulu'nda Cafer Arslan, Saim Daşçı, Mükremin Öner, Adnan Karaçay, Erdal Arslan, Selçuk Bağlar, Argun Karaçay, Talay Arslandok ve Nejat Turgut Arslandok yer alıyor. İstişare Kurulu üyelerinin önümüzdeki günlerde sağlanacak yeni katılımlarla daha da güçlendirilmesi de karara bağlandı

29 Nisan Kayseri Mitingi Toplantısı'na İstanbul'dan gelen Çerkes Hakları İnisiyatifi Yürütme Kurulu Üyeleri Murat Özden, Kenan Kaplan ve Erol Karayel de katıldı.3579 kez okundu

Yorumlar

ÇHİ Kayseri Mitingi     24/03/2012 15:24

ÇHİ'nin yapmayı düşündüğü Kayseri Mitingi ile ilgili İstişare Toplantısına sadece tanışmak, bilgi alışverişinde bulunmak maksadıyla katılmış bulunmaktayım. Bunun dışında Kayseri Mitinginin düzenlenmesinde ve icra edilmesinde herhangi bir görev ve sorumluluk almadım, almayı da düşünmüyorum. Konuyla ilgilenen okurlara saygıyla duyrulur.
Misafir - Mükremin Öner

adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi