• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam12
Toplam Ziyaret910260
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar23.304923.3983
Euro24.992825.0929
Semerkew

Çerkes Hakları İnisiyatifi, 1. Çerkes Çalıştayı sürecinin başarıyla tamamlandığını duyurarak açık teşekkür yayınladı.

AÇIK TEŞEKKÜR

25-26 / Şubat / 2012 tarihinde Kocaeli Derbent'te düzenlenen 1. Çerkes Çalıştayı programı en güzel şekilde tamamlanmış; hazırlanan “Sonuç Bildirgesi hükümet, muhalefet partileri ve devletin diğer ilgili birimlerine ulaştırılarak süreç planlandığı gibi başarıyla sonuçlandırılmıştır.

Çerkes Çalıştayı'nın bu başarıyı yakalamasına sunum ve tartışmalarıyla katkı sağlayan Türkiye'nin değerli akademisyen ve aydınlarına,

Finansman desteğinde bulunarak bu etkinliğin hayata geçmesini sağlayan değerli İstişare Kurulu Üyelerimiz ve gani gönüllü Çerkes dostlarımıza candan teşekkür ediyor, doğacak sonuçların halkımıza yararlı olmasını diliyoruz.

 

ÇERKES HAKLARI İNİSİYATİFİ1641 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi