• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam149
Toplam Ziyaret867372
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.772118.8473
Euro20.425820.5076
Semerkew

Laz araştırmacı-yazar Ali İhsan Aksamaz, Kocaeli Gazetesi'nin saldırgan yazarı Tanzer Ünal'ı Basın Konseyi'ne şikayet etti.

BASIN KONSEYİ’NE

ŞİKAYETÇİ: Ali İhsan Aksamaz

aksamaz@gmail.com

(Adres)

ŞİKAYET EDİLENLER: M. Tanzer Ünal ve www.kocaeligazetesi.com

ŞİKAYET KONUSU: M. Tanzer Ünal, www.kocaeligazetesi.com adlı internet sitesinin 26 Şubat 2012 Pazar günlü nüshasında yayınlanan makalesinde; 25-26 Şubat 2012 tarihlerinde Çerkes Hakları İnisiyatifi tarafından Derbent’te gerçekleştirilen “Birinci Çerkes Çalıştayı”nı düzenleyenleri, bu çalıştaya katılanları AKP yanlısı gibi göstermeye çalışmakta, “hain” olarak aşağılamakta, linç mantığıyla hedef göstermekte ve bölücülük yapmaktadır.

Şöyle ki;

  1. M. Tanzer Ünal’in “Türkiye’de yeni bir ihanet grubu: Çerkez Hakları İnisiyatifi” başlığıyla yayınladığı makalesi; aralarında benim de bulunduğum insanları, kendi yurttaşlarını, aydınlarını, yasal bir inisiyatifi oluşturanları ve çalışmalarına katılanları “hain” olarak nitelendirerek aşağılıyor: Malum kişiler, Çerkez Hakları İnisiyatifi’ni neden kurmuşlar? Ortada görünen bir iki isim var… Sözcü… Üye… Kenan Kaplan, Murat Özden gibi… Kimdir, nedir, ne iş yaparlar? İsimleri çok dikkatli okuyun! Doğu Erbil, Osman Can, Şeref Oğuz, Ufuk Uras, Zeynel Abidin Besleney, Can Ataklı, Yavuz Baydar, Emre Aköz, Ferhat Kentel, Gülden Aydın, Ramazan Coşkun, Setenay Nil Doğan, Barış Altıntaş, Orhan Miroğlu, Mehmet Altan, Rojin, Abdurrrahman Dilipak, Hasan Öztürk, Fuat Dündar, Ardan Zentürk, Sadık Bilge, Selahattin Esmer, Melih Altınok, Süleyman Soylu, Ali Bayramoğlu, Üzeyir İlbak, Gülay Göktürk, Sümeyra Tansel, Candaş Tolga, Fethi Güngör, Selçuk Bağlar, Argun Karaçay, Oğuz Berk, Ali İhsan Aksamaz, Ali Bulaç.”

 

  1. M. Tanzer Ünal, makalesinde “bir biz varız, bir de hainler” mantığıyla hareket ediyor. Bu “hainler”i linç mantığıyla hedef gösteriyor ve insanları birbirlerine düşürmeye çalışıyor: “Dikkat edin, “Çerkezler” demiyorum. Tanıdığım, tanımadığım tüm Çerkez kökenlileri, “ihanet” ifadesinin dışında tutuyorum. Hele hele, çoğunu yakından tanıdığım Kocaeli’deki Çerkez kardeşlerimin, devlete, millete ve ortak değerlerimize bağlılıklarından zerre kadar şüphe etmiyorum. Onlar, “müstesna” insanlar…”

 

  1. M. Tanzer Ünal’ın; konuyu siyasi partilere, seçime ve oya tahvil etmenin peşinde olduğu da anlaşılıyor: “ AKP döneminde HAİNLİK YAPMAK serbest bırakıldı…Demek, ”Çerkez Hakları İnisiyatifi” nereden ve kimden ilham alınarak kurulmuş? Demokratik açılım paketi” nden… Başbakan Erdoğan’ın “Kürt, Çerkez, Laz… “ nakaratlarından…“Kürtler’e var da, bize yok mu?” diye düşünmüşler…

TALEP: Türkiye’de Çerkesler de, Lazlar da, Abhazlar da, Gürcüler de, Kürtler de ve diğerleri de vardır. Onların anadillerini ve kimliklerini geleceğe taşımak istemeleri meşru, doğru ve yasaldır. Bu Türkiye’nin bütünlüğüne, dünya barışına beraberliğe, dostluğa ve kardeşleşmeye katkı sağlayacak önemli bir gelişmedir.

Bay M. Tanzer Ünal ve onun makalesini yayınlayan www.kocaeligazetesi.com, “Basın Meslek İlkeleri”nden en azından birkaçını ve özellikle de 13 numaralısını ihlal ederek bizlere karşı şiddet ve zorbalığı özendirici, insani değerleri inciltici davranmıştır. Konseyiniz tarafından şiddetle kınanmalarını talep ediyorum.

Saygılarımla

(29.03. 2012)

Ali İhsan Aksamaz

EKİ: Şikayetime konu olan gazete ve makalenin linki:

http://www.kocaeligazetesi.com.tr/root.vol?title=turkiyede-yeni-bir-ihanet-grubu-cerkez-haklari-inisiyatifi&exec=page&nid=363360

 

 

 3968 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÇOĞULCU TV
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi