• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam134
Toplam Ziyaret867357
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.772118.8473
Euro20.425820.5076
Semerkew

Bir süredir akciğer kanseri tedavisi gören Meral Okay İstanbul'da evinde hayatını kaybetti.

Senarist ve oyuncu Meral Okay (53), Salı günü Bebek Camisi’nde kılınacak cenaze namazın ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verilecek.
Meral Okay, 20 Eylül 1959 tarihinde 
Ankara’da doğdu. Beş yıl devlet memurluğu yapan Okay, bu süreçte Toprak Mahsülleri Ofisi’nin Dünya Bankası projelerinde ve TBMM’nin Atatürk’ün 100. yaşı kutlamaları çerçevesinde kurulan bir komisyonunda yer aldı.
Okay, 1984 yılında sinema ve tiyatro oyuncusu 
Yaman Okay’la evlendi. Yaman Okay, henüz 41 yaşındayken kanserden yaşamını yitirdi.
İstanbul’a taşınarak Günaydın Gazetesi’nde çalışmaya başlayan Meral Okay, dergicilik, yayıncılık, yapımcılık, Sezen Aksu ile sahne çalışmaları yaptı, şarkı sözleri yazdı.
İkinci Bahar” dizisiyle ünlenen Meral Okay, bir filmde yapımcılık denemesinde de bulundu.
Meral Okay, ”Muhteşem Yüzyıl” dizisinin senaristliğini yapıyordu.

Okay, BİR-KAFFED Başkanı Şığalua Ata Katı'nın kızı idi.1956 kez okundu

Yorumlar

BAŞSAĞLIĞI     10/04/2012 14:54

SEVGİLİ MERAL. ŞEN ŞAKRAK NEŞE DOLU İNSAN.NUR İÇİNDE YAT.SANA ALLAHTAN RAHMET KEDERLİ AİLENİN BAŞI SAĞ OLSUN KUŞHA Faruk Özden
Misafir - Kuşha Faruk Özden

ÇOĞULCU TV
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi