• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam149
Toplam Ziyaret867372
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.772118.8473
Euro20.425820.5076
Semerkew

Çerkes Hakları İnisiyatifi aktivitelerini desteklemek üzere kurulan "ÇHİ ÖZGÜR FM" deneme yayınlarına başladı. Şimdilik ağırlıklı olarak müzik yayınları yapacak radyo zamanla sözel programların süresini artıracak.

Hoşgeldiniz.

ÇHİ Özgür FM  Flatcast online radyo sistemi üzerinden yayın yapmaktadır.  Radyomuzu dinleyebilmek için Flatcast eklentisinin bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir.
Eğer radyo çalışmıyorsa, aşağıdaki işlemleri uygulamak suretiyle dinlemeye başlayabilirsiniz.

1-       http://www.flatcast.net/Download.aspx?con=u&version=530 adresinden eklentiyi bilgisayarınıza yükleyin.

2-      Açılan pencerede “çalıştır”ı tıklayın.

3-      Ayrıca sayfanın üst kısmında bir uyarı çubuğu belirip ActiveX denetimini çalıştırmanızı isteyebilir. Bu çubuğa tıklayarak " ActiveX Denetimini Çalıştır" seçeneği ile devam edin.

4-      Kurulum tamamlandıktan sonra tarayıcınızı kapatıp tekrar giriş yaptığınızda radyonuz çalışmaya başlayacaktır.

5-      Eğer radyo yayını açılmıyor ve karşınıza " The stream is currently not available." şeklinde bir yazı çıkıyorsa, bu o an için radyo yayını olmadığını göstermektedir. Bu durumda daha sonra tekrar kontrol ederek yayının başlamasını bekleyebilirsiniz.12235 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÇOĞULCU TV
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi