• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam134
Toplam Ziyaret867357
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.772118.8473
Euro20.425820.5076
Semerkew

Çorum Kafkas Kültür Derneği’nde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Kenan Kaplan, yeni Anayasa Yapım Süreci’nin hızla ilerlediğini, Çerkesler’in yapabilecekleri bir şey varsa hemen şimdi yapmaları gerektiğini söyledi.

Çorumlu Çerkeslerle bir araya gelen ÇHİ Sözcüsü Kenan Kaplan, “Demokratik Açılım ve Anayasa Yapım Sürecinde Çerkesler” konulu bir konuşma gerçekleştirdi.

Çorum Kafkas Kültür Derneği’nde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Kenan Kaplan, yeni Anayasa Yapım Süreci’nin hızla ilerlediğini, Çerkesler’in yapabilecekleri bir şey varsa hemen şimdi yapmaları gerektiğini söyledi.  ÇHİ’nin bu süreç içersinde alınacak karar ve uygulamalarda Çerkesler’in de hesaba katılmaları için çalıştığını söyleyen Kenan Kaplan, “Türkiye yeniden yapılanıyor ve bu süreç hızla ilerliyor. Bu süreci iyi değerlendiremez, sorunlarımızı siyasilere ve kamuoyuna mal edemezsek, sonraki nesillerimizin bir geleceği olmayacak ve asimile olup gideceklerdir. Gün bugündür, halkını, dilini, kültürünü seven herkesin bu bilinçle hareket etmesi, elinden geleni yapması gerekir”  dedi.  


Kaplan konuşmasında, geçmiş ÇHİ mitingleri ve Çalıştay süreçleri hakkında bilgi vererek, bu aktivitelerin oluşturduğu yansımaları ele aldı. Kaplan ayrıca siyasi partiler ve hükümet çevreleri ile yapılan görüşmeler hakkında da bilgi vererek değerlendirmelerde bulundu.  

Son olarak 29 Nisan’da Kayseri’de yapılacak ÇHİ mitinginin önemine vurgu yapan Kaplan, Çorumlu Çerkesleri  Kayseri’de alandaki yerlerini almaya davet etti.

Yapılan görüşmelerde ayrıca, Mayıs ayı içersinde ÇHİ Çorum İstişare Kurulu’nun oluşturulması için çalışmalara başlanması yönünde de bir karar alındığı bildiriliyor.2374 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÇOĞULCU TV
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi