• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam158
Toplam Ziyaret867381
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.772118.8473
Euro20.425820.5076
Semerkew

Çerkes Hakları İnisiyatifi, Yeni Anayasa ile ilgili görüşlerini anlatmak üzere TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu'na davet edildi.

Aralık 2011'de hazırlayıp ilgili makamlara ilettiği “Yeni Anayasa İçin Çerçeve Önerisi” başlıklı çalışma ile yeni Anayasa yapım sürecine aktif katkıda bulunan Çerkes Hakları İnisiyatifi, şimdi de görüşlerini sözlü olarak TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu üyelerine aktaracak.

Anayasa Uzlaşma Komisyonu'ndan yapılan davet üzerine 25 Nisan 2012 Çarşamba günü 14.00'de TBMM'nde gerçekleşecek görüşmede, Çerkes Hakları İnisiyatifi İstişare Kurulu Başkanı Mustafa Saadet ile Yürütme Kurulu Üyeleri Kenan Kaplan, Murat Özden ve Erol Karayel hazır bulunarak, Çerkes toplumunun varlığını ve kültürünü devam ettirebilmesinin önündeki problemler ve yeni Anayasa'dan çözüm beklentilerini dile getirecekler.

Görüşme 40 dakika sürecek.2146 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÇOĞULCU TV
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi