• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam105
Toplam Ziyaret869395
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.781718.8569
Euro20.501920.5841
Semerkew

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Resmi dil konusunda kalkıp da Kürtçe’yi dayatmayı yönelirsen, kusura bakma. Bizim resmi dil olarak tek dilimiz vardır. O da Türkçe’dir.” dedi.

Bugüne kadar hiçbir iktidarın cesaret edemediği konuları gerçekleştirdiklerini belirten Erdoğan, “İnkar politikalarını ortadan kaldıran iktidar, bizim iktidarımızdır. Niye bizden öncekilerin hiçbirisi bunlara cesaret edemedi? Propagandalarına varıncaya kadar kendi dilleriyle yapıyorlar. Resmi dil konusunda kalkıp da Kürtçe’yi dayatmayı yönelirsen, kusura bakma. Bizim resmi dil olarak tek dilimiz vardır. O da Türkçe’dir. Ama ana dili konuşma noktasına gelince, her anadil sahibi bu ülkede anadili konuşuyor ve konuşmalıdır. Bunda hiçbir mani yoktur. Cezaevlerinde böyle bir mani vardı. Yayınlanan genelgeyle artık anneler, babalar, kardeşler kendi dilleriyle konuşma hakkına sahip oldular. Özellikle Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgesi, Cumhuriyet tarihinde en iyi yatırımı almıştır. Bölgeye, yaklaşık 25 katrilyon civarında yatırım yaptık. Alt yapısıyla, üst yapısıyla, havalimanı, okullarıyla, hastaneleriyle. Şırnak’taki, Hakkari’deki, Iğdır’daki yeni havalimanlarını yaptırmamak istemeyenler bunlar.” şeklinde konuştu.1844 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÇOĞULCU TV
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi