• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam80
Toplam Ziyaret946819
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar28.856628.9723
Euro31.591731.7183
Semerkew

Çerkes Hakları İnisiyatifi Kuban Kural'a yapılan taciz ve tehditi kınadı.

KUBAN KURAL’A YAPILAN TEHDİT HALKIMIZADIR!

Çerkes Soykırım ve Sürgününü dünya kamuoyuna duyurmaya çalışan “May 21” ve soykırım şahidi topraklarda yapılacak kış olimpiyatlarını protesto etmek için oluşturulan “No Sochi 2014” inisiyatifleri aktivisti ve Kafkasya Forumu üyesi Kuban Kural, 22 Nisan’dan itibaren değişik araçlarla, özellikle fark ettirilerek fiziki takip altında tutulmuş, bu taciz 15 Mayıs tarihinde bir araçtan önüne atılan ve Rusça “Öleceksin!” yazan tehdit pusulasıyla zirveye ulaştırılmıştır.

Merak ediyoruz?

Yakından tanıdığımız, ellerinde hala atalarımızın ve kardeşlerimizin kanını taşıyan bu kan içici canilerin, yabancı bir ülkede, kendilerini özellikle deşifre ederek, gece yarıları evlerimizin işyerlerimizin önünde kamp kurup gözdağı vermeye yeltenme cüretini nereden aldıklarını... gerçekten merak ediyoruz?

Yürüyen soruşturma sürecinin olayın ağırlığıyla mütenasip düşmeyen hızını,

Araştırma safhasında gösterilen zaaf ve lakaytlıkları,

Kuban Kural’ı koruyacak tedbirlerin hala alınmamış olmasını ise ciddi bir şüphe ve endişeyle takip ediyoruz.

Yine de, “evham” olması temennisiyle sorumluların şüphelerimizi boşa çıkartarak bu karanlık girişimi aydınlatacakları anı umut ve sabırsızlıkla bekliyoruz.

Bundan sonra, Kuban Kural’ı ve toplumumuzun herhangi bir ferdini hedef alacak benzer tüm psikolojik ve fiziki saldırıları doğrudan Çerkes halkına yapılmış sayarak uluslararası arenaya taşıyacağımızı da ayrıca deklare ediyoruz.

Bilinmelidir ki, hiç bir güç Çerkes Halkının var olma mücadelesini engelleyemez!

YAŞASIN ÇERKES KALMA KARARLILIĞIMIZ!

                                                                      ÇERKES HAKLARI İNİSİYATİFİ2535 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi