• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam153
Toplam Ziyaret867376
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.772118.8473
Euro20.425820.5076
Semerkew

Aktivist Kuban Kural’a kimliği meçhul kişilerce yapılan yakın takip ve ölüm tehdidini kınayıp, kamuoyunun dikkatini konu üzerine çekmek amacıyla 11 Haziran Pazartesi günü saat 13.00’de İHD’nin Taksim’deki merkezinde bir basın toplantısı düzenlenecek.

Konuyla ilgili olarak Kafkasya Forumu’ndan yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

 

Kafkasya Forumu, No Sochi 2014 ve May 21 aktivisti Kuban Kural, 2 Haziran 2012 tarihinden başlayarak  çeşitli gazete ve internet sitelerinde yayınlanan haberlerde belirtildiği gibi,  22 Nisan 2012 tarihinde başlayan takip ve tacizler ardından 15 Mayıs 2012’de kimliği belirsiz kişilerce tehdit edilmiştir.

Gerçekleştirilen taciz ve tehdidin yayıldığı geniş zaman, gerektirdiği teknik olanaklar ve faillerin  hareket serbestliğini göz önüne alan Kafkasya Forumu, tehdidi ciddiye alarak Savcılık, Emniyet ve sivil toplum nezdinde girişimlere başlamıştır.  Emniyet ve savcılığa aktarılan detaylı eşkal, yer ve zaman bilgilendirmesine rağmen ilgili kurumların gösterdiği çelişkili tutumlar ve nihayetinde büründükleri sessizlik arkadaşımızın can güvenliği konusunda endişelerimizi arttırmıştır.

Bu sebeple, gerek Türkiye gerekse uluslararası alanda diaspora  ve insan hakları örgütleri  nezdinde başlattığımız mücadelemizi, öncelikle arkadaşımız Kuban Kural’ın güvenliğinin temin edileceği bir bilinirlik sağlayacak ve kamu vicdanını hareket geçirecek şekilde sürdürme gayreti içindeyiz.

Bugüne dek bizlerle doğrudan iletişime geçerek süreçle ilgili bilgilenerek dayanışma yönünde tavır gösteren tüm örgütlerimize,  buldukları her olanakla dayanışma gösteren tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

Süreçle ilgili  kamuoyuna yönelik doğrudan bir bilgilendirme ve dayanışma çağrısı gerçekleştirmek üzere İnsan Hakları Derneği’yle birlikte 11 Haziran 2012 tarihinde  bir basın açıklaması gerçekleştireceğiz.  Sivil toplumu basın açıklamamıza katılarak destek olmaya çağıyoruz. Yer: İnsan Hakları Derneği Ofisi – Taksim

Tarih: 11 Haziran 2012 Pazartesi

Saat: 13:00

Adres: Çukurlu Çeşme Sokak, Bayman Apartmanı, No:10/1, Taksim İstanbul

Tel: 0(212) 244 44 23 / 251 35 261918 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÇOĞULCU TV
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi