• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam85
Toplam Ziyaret869375
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.781718.8569
Euro20.501920.5841
Semerkew

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "Yeni anayasada etnik kimliklerin tanınmasına müsaade etmeyeceğiz. Bölücülüğün meşrulaşmasına rıza göstermeyeceğiz" dedi.

MHP yeni anayasa çalışmalarında etnik kimlikler konusunda net tavır koydu. MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Türk Milletini etnik kimliklerin baskılarıyla sindirmeye çalışanlara fırsat vermeyeceklerini belirterek, "Yeni anayasada etnik kimliklerin tanınmasına müsaade etmeyeceğiz. Bölücülüğün meşrulaşmasına, terörün masumlaşmasına rıza göstermeyeceğiz" dedi.
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman "Son günlerde devam eden "özerk Kürdistan' çalışma ve taleplerine" ilişkin yazılı açıklama yaptı. Geçen haftasonu, Diyarbakır Belediye Başkanı'nın "Irak'ta olduğu gibi İran, Türkiye, Suriye'ye de özerk Kürdistan olacak" deme hadsizliğini ve densizliğini gösterdiğini, ne yazık ki bu duruma hükümetten şu ana kadar aksi yönde hiçbir açıklama gelmediğini belirten Büyükataman, "Barzani Suriyeli Kürt gruplara askeri eğitim vermekte ve bunu bütün dünyaya duyurmaktayken, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu; "Kuzey Irak'ta dağlık bir alanda bütünüyle Kürtlerin yaşadığı bir sınır var. Suriye'deyse bir Kürt varlığı varmış gibi korku üretiliyor. Bayrak çekildiği iddia edilen yerler, çok az sayıda nüfusu olan yerler.' şeklinde meseleyi sulandıran ve devlet ciddiyetinden yoksun talihsiz bir açıklama yapmıştır. Davutoğlu'nun açıklaması tam bir aymazlık örneğidir" dedi.

-"BAHÇELİ SURİYE'Yİ SÖYLEMİŞTİ"-


MHP lideri Bahçeli'nin bir yıl önce "Suriye dahil dört parçalı Kürdistan planlanıyor" uyarısında bulunduğunu hatırlatan Büyükataman, "Maalesef AKP hükümeti bu hayallere çanak tutmuştur. Bize göre Kürdistan'ın kurulması konusunda AKP ya ikna olmuştur, ya da Suriye'ye girmek için önceden tezgâhlanmış bir tertibin ana aktörü haline gelmiştir" dedi.
AKP'li beş milletvekilinden oluşan "Yerel Yönetim Çalışma Komisyonu"nda yerel yönetimlerin güçlendirilmesi adı altında hazırlanan raporda; Başbakan'ın Oslo Temsilcisi MİT Müsteşarı Hakan Fidan'nın terör örgütü elebaşları ile yaptığı konuşmalara benzer ifadelerin yer aldığı, eyaletleşmenin yolunu açacak söylemlerin olduğunu savunan Büyükataman şu iddialarda bulundu:

-"AKP MİLLETE PSİKOLOJİK OPERASYON YAPIYOR"-

"-AKP iktidarının ileri demokrasi iddiasıyla girdiği sözde ustalık dönemi çok sancılı geçmektedir. Anayasa'daki Türklük ifadesi çıkarılarak, vatandaşlık tanımı değiştirilmeye çalışılmaktadır.
-AKP, yeni anayasa hazırlığı kapsamında ve ikinci yıkım seferinde İmralıyla resmi temas kurmak amacıyla kafaları karıştırmak ve meseleyi olağanlaştırmak için, milletimize psikolojik operasyon yapmaktadır.
-AKP, Oslo görüşmelerini meşrulaştırmak, PKK'yı siyasete sokmak için yeni bir hareket başlatmıştır. Fırsattan istifade eden kurnazlıkla yıkım projesi adım adım uygulanmakta ve Türkiye uçuruma doğru hızla sürüklenmektedir. AKP, Türk'süz Türkiye planları yapmaktadır.
-Görünen odur ki bundan sonra hadsiz özerklik talepleri artarak devam edecek, konu gündemde tutularak kamuoyu buna alıştırılmaya ve bu durum normalleştirilmeye çalışılacaktır. AKP hükümeti de bu süreci hükümet politikası haline getirerek eyaletleşmenin önünü açacak ve hazırlıklarını bu yönde sürdürecektir."

-"YENİ ANAYASA'DA ETNİK KİMLİKLERİN TANINMASINA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ"-

MHP olarak Türkiye'nin bölünmesini hızlandıracak ve milletin dağılmasını sağlayacak PKK açılımına ve özerklik taleplerine dün nasıl karşı durulmuşsa, bundan sonra da buna devam edeceklerini anlatan Büyükataman, "Türk milletini, etnik kimliklerin baskılarıyla sindirmeye çalışanlara fırsat vermeyeceğiz. Yeni anayasada etnik kimliklerin tanınmasına müsaade etmeyeceğiz. Bölücülüğün meşrulaşmasına, terörün masumlaşmasına rıza göstermeyeceğiz. Ve yıkıma karşı duracağız. Hiç kimse Türkiye'nin sahipsiz olduğunu zannederek boş hayallere kapılmasın. Türkiye sahipsiz, milletimiz çaresiz değildir" dedi. (ANKA)1872 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÇOĞULCU TV
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi