• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam103
Toplam Ziyaret869393
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.781718.8569
Euro20.501920.5841
Semerkew

MEB’nca yayınlanan genelgeye göre, “Yaşayan diller ve lehçeler” adı altında verilecek seçmeli anadili derslerini seçecek öğrencilerin dilekçelerini, 10-12 Eylül tarihleri arasında eğitim gördükleri okulların müdürlüklerine verilmesi gerekiyor.

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Müdürlüğü’nce yayınlanan genelgeye göre, “Yaşayan diller ve lehçeler” adı altında verilecek seçmeli anadili derslerini seçecek öğrencilerin dilekçelerini, 10-12 Eylül tarihleri arasında eğitim gördükleri okulların müdürlüklerine vermeleri gerekiyor.

Temel Eğitim Müdürlüğü’nün 31.08.2012 tarihli genelgesinde diğer seçmeli derslerle birlikte yaşayan diller ve lehçeler derslerinin, öğrencilerin ilgi, yetenek ve istekleri doğrultusunda, velisinin de rehberliği ile öğrenci tarafından seçilecek.

Bu yıl ortaokullarda kayıtlı 5. Sınıf öğrencileri seçmek istedikleri derslerle ilgili www.meb.gov.tr adresinden ayın 10’una kadar bilgi edinerek seçeceği derse karar verecek. Daha sonra aynı sitede yer alan dilekçe örneğine uygun şekilde hazırladıkları müracaatlarını 10-12 Eylül tarihleri arasında öğrenim gördükleri ortaokul müdürlüklerine verecekler.

Genelgeye göre en az 10 öğrencinin aynı dersi seçmesi durumunda o ders için grup oluşturulacağı belirtiliyor.

Dilekçeler ulaştıktan sonra okul yönetimleri 13-14 Eylül tarihlerinde bu talepleri her öğrenci için ayrı ayrı e-okul ekranına işleyecekler.

Okullara verilecek dilekçe örneği şöyle:

 

…………………………………ORTAOKULU MÜDÜRLÜĞÜNE

 

Velisi bulunduğum okulunuz 5/…... Sınıfı…………………………………………. T.C. Kimlik Nolu ………………………………………………… ‘in 2012-2013 eğitim öğretim yılında aşağıda belirtilen seçmeli dersleri almasını istiyorum.

Gereğini bilgilerinize arz ederim

 

Öğrenci                                      Veli

Adı Soyadı                                 Adı Soyadı

Tarih ve İmza                            Tarih ve İmza            1559 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÇOĞULCU TV
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi