• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam97
Toplam Ziyaret869387
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.781718.8569
Euro20.501920.5841
Semerkew

Konya merkezli faaliyet gösteren ADDER (Adige Dil Derneği) isteyenlere Ekim ayından itibaren online Adigece öğretecek.

Konya merkezli faaliyet gösteren ADDER (Adige Dil Derneği) isteyenlere Ekim ayından itibaren online Adigece öğretecek.

ADDER’den yapılan açıklamaya göre 1.10.2012 tarihinde başlayacak öğretim programını, kayıt yaptıran herkes evinde internet ortamından takip edilebilecek. Dersler ücretsiz olup programa katılmada herhangi bir yaş sınırı da yok. İstenen tek şey www.adigedilder.com sitesindeki “Öğrenci Kayıt Formu”nu doldurup derneğin e-mail adresine göndermek.

ADDER’in açıklamasında, şimdiye kadar dersleri takip etmek üzere -% 10’u yurtdışından- 77 öğrencinin kayıt yaptırdığı, programın başlama tarihinde bu sayının 120’ye ulaşacağının tahmin edildiği bildiriliyor.

Bu arada derneğin Adigece sözlük çalışması da sürüyor. Ortaklaşa hazırlanan ve 107.678 kelimeye ulaşan Adığece sözlükte karşılığı henüz bulunamamış sözcükleri bilenlerin derneğin web adresine yazmaları isteniyor.4857 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÇOĞULCU TV
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi