• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam84
Toplam Ziyaret869374
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.781718.8569
Euro20.501920.5841
Semerkew

Suriye’de bulunan Çerkes köylerinde bombalama sonunda birçok kişi yaralandı ve yaralıların durumu oldukça ağır.

Suriye'deki Çerkeslere dayanarak verilen habere göre ülkedeki çatışmalar Çerkeslerin toplu yaşadıkları köy ve kasabaları da ciddi tehdit ediyor.

Ağır bombardıman altında kalan Çerkes köylerinde çok sayıda yaralı var. Azerice yayın yapan www.istiqamet.com sitesinin haberine göre Suriye'de yaşayan Çerkeslerin durumu çok ağır.
Istiqamet.com'un Suriye'deki Çerkeslere dayanarak verdiği habere göre ülkedeki çatışmalar Çerkeslerin toplu yaşadıkları köy ve kasabaları da ciddi şekilde tehdit ediyor.
Esed ordusu ile Özgür Suriye Ordusu arasındaki çatışmaların ortasında kalan bazı Çerkes köylerinde ölen ve yaralananlar var.
Verilen son bilgilere göre Şam'ın 16 km yakınındaki Çerkes köyü olan Merc el Sultan köye 2 gündür bombalanıyor. Humus'un 30 km yakınındaki diğer bir Çerkes köyü Merc Aldur da aynı akibeti yaşamakta. Bu iki köy sakinlerinin çoğunun yerlerini terk ederek Kudsiye'deki Çerkes mahallesindeki tanıdıklarının yanına yerleştikleri belirtiliyor.  


2043 kez okundu

Yorumlar

     24/11/2012 23:00

Surideki Hemserilerimize sahip çıkalım ve katliamlardan kurtaralım...Durmak yok hemen simdiii.Hertürlü desteğinziDünya Çerkes KomitesiTürkiye Temsilciliği Başkanlığı Nusret BASA ulasalım
rahmi özkaya

ÇOĞULCU TV
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi