• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam1
Toplam Ziyaret910249
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar23.304923.3983
Euro24.992825.0929
Semerkew

Dolmabahçe'deki Başbakanlık Ofisi önünde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin karşıtı açıklama yapan ÇHİ Yürütme Kurulu Üyeleri gözaltına alındı.

Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin'in İstanbul ziyaretini protesto eden Çerkes Hakları İnisiyatifi Yürütme Kurulu üyesi Murat Özden, Kenan Kaplan ve Erol Karayel, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin görüşmesi başlamadan önce saat 13.15'de Başbakanlık Ofisi önüne geldiler.

Burada kameraların önünde aniden üzerinde "Çerkes Hakları İnisiyatifi" yazan pankart açarak "Soykırımcı Putin Çerkeslere Hesap Ver!" şeklinde slogan atmaya başlayan grup polisin pankartı ellerinden almasından sonra hazırladıkları basın açıklamasını okumaya başladılar. Açıklamada Çerkesler'in dünyanın 40 ülkesinde, anavatan hasreti içinde, dillerini, kültürlerini, etnik kimliklerini kaybetme riskiyle karşı karşıya, sürgün hayatı yaşadığı ifade edilerek, ''Çerkesler, Rusya Federasyonu'ndan maruz bırakıldıkları soykırım ve sürgün için özür dilemesini, maddi ve manevi tazminat ödemeyi kabul etmesini, anavatana dönüş yolunu kesin olarak açmasını, diasporada yaşayan tüm Çerkesler'e kayıtsız şartsız Çerkesya vatandaşlığı vermesini istiyor'' denildi. Polis açıklamanın tamamının okunmasına izin vermeden eylemcileri gözaltına alarak Beşiktaş karakoluna götürdü.

Burada alınan ifadeleri savcılığa sevk edilen eylemciler akşam üzeri serbest bırakıldı.

VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 1605 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi