• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam296
Toplam Ziyaret903603
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.937220.0171
Euro21.410121.4959
Semerkew

DÇDK, 12 Kasım 2012 tarihinden bu yana 77 aile ve 313 nüfustan oluşan soydaşlarımızı Türkiye’de Çerkeslerin yaşadığı muhtelif yerleşim birimlerindeki evlere yerleştirdi..

Dünyanın değişik yerlerindeki soydaşlarımızla dayanışmayı hedefleyen Dünya Çerkesleri Dayanışma Komitesi(DÇDK) savaş şartlarından kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyeli kardeşlerimize yönelik yardım çalışmalarını hız kesmeksizin sürdürüyor.

12 Kasım 2012 tarihinden bu yana 77 aile ve 313 nüfustan oluşan soydaşlarımız Türkiye’de Çerkeslerin yaşadığı muhtelif yerleşim birimlerindeki evlere yerleştirilmişlerdir.

Dünya Çerkesleri Dayanışma Komitesi sığınmacı kardeşlerimize verilen desteğin devamlılığı ve artırılmasına yönelik çalışmalarını sürdürmektedir.

***

Bu vesileyle hatırlatmak isteriz ki:

- Dünya Çerkesleri Dayanışma Komitesi, soykırıma uğratılarak vatanları işgal edilen ve dünyanın 40’dan fazla ülkesine dağılan Çerkesler arasında bir dayanışma platformu olmayı ve yardımlaşma bilincini artırmayı hedeflemektedir.

-  Dünya Çerkesleri Dayanışma Komitesi hiç bir grubun veya kesimin karşısında değil, hepsinin yanındadır. DÇDK, herkes ve her kesimle yardımlaşma ve dayanışma önerilerine açıktır.

- Dünya Çerkesleri Dayanışma Komitesi, elbette iç savaş mağduru Suriye Çerkesleri’nin varlıklarını anavatanda sürdürebilmelerinden yanadır. Ancak, anavatanın kapılarının diaspora Çerkeslerine ardına kadar açık olmadığı da maalesef bir gerçektir. DÇDK gerçeklere gözünü kapamadan ve hiç bir komplekse kapılmadan Suriyeli kardeşlerine halin gerektirdiği en üst düzey desteği vermekte olup, bundan sonra da vermeye devam edecektir.  

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

22 Ocak 2013

Nusret Baş

DÇDK Başkanı1817 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÇOĞULCU TV
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi