• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam16
Toplam Ziyaret910264
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar23.304923.3983
Euro24.992825.0929
Semerkew

Ünlü yazar ve gazeteci Halit Kakınç'ın yazdığı Çerkes Aşkı(Adğe Şuleğu) belgesel romanı, hem Türkiye,hemde Çerkes Toplumu için 2013 yılının en büyük sürprizlerinden biri oldu.

    Romanın tanıtım kokteyli 20.02.2013 Çarşamba günü Boğaziçinde Kanlıca Lacivert Restaurantta yapıldı.
    Basının yoğun ilgi gösterdiği tanıtım kokteylinde Yazar Halit Kakınç çok sayıda kitabını imzaladı.
    Yazar ve Çerkes Araştırmacısı Hapi Cevdet Yıldız ve Parapsikoloji konusunda Türkiyenin en önemli otoritelerinden Ata Nirunda kokteylin katılımcıları arasındaydı.
    Çerkes yemeklerinin sunulduğu kokteyle,Kube Nurhan Fidan  bir Çerkesce Şarkı ile katılırken, İTÜ-KAF folklor ekibi bir gösteri sundu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 2024 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi