• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam94
Toplam Ziyaret949265
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar28.859028.9747
Euro31.132931.2576
Semerkew

TRT tarafından 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği’ne davet edilen fakat Gürcü lobisinin baskıları sonucu programdan çıkarılan ''Abaza Çocuk Halk Oyunları Grubu'' İstanbul’da bir özel gösteri yapacak.

TRT tarafından 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği’ne davet edilen fakat Gürcü lobisinin baskıları sonucu programdan çıkarılan ''Abaza Çocuk Halk Oyunları Grubu'' İstanbul’da bir özel gösteri yapacak.

TRT tarafından 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği’ne davet edildikten bir süre sonra, “Abhazya Cumhuriyeti” olan katılımcılar listesindeki adı ''Abhazya Özerk Cumhuriyeti-Gürcistan'' olarak değiştirilmiş; gelen yoğun baskılar sonucu da katılımcı ülkeler listesinden tamamen çıkarılmıştı. 
Bunun üzerine Abaza cemaatince organize edilen toplantılar sonucu ''Abaza Çocuk Halk Oyunları Grubunun'' özel olarak Türkiye’ye getirilmesi ve aynı tarihte gösteriler yapması karara bağlandı.  
Bu bağlamda ''Abaza Çocuk Halk Oyunları Grubu'' 20 Nisan 2013 Cumartesi Akşam saat 20.00’de Kadıköy, Caferağa Spor Salonu’nda bir gösteri yapacak.

Gösteri salonuna girişler ücretsiz olacak.2737 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi