• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam127
Toplam Ziyaret867350
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.772118.8473
Euro20.425820.5076
Semerkew

Çerkes Hakları İnisiyatifi'nda kan değişimi gerçekleştirildi.

2011 yılının başında Çerkeslerin eğitim ve radyo/televizyon taleplerini gündeme getirerek ortaya çıkan ve ard arda ortaya koyduğu aktivitelerle kamuoyunun ve devlet yönetiminin dikkatini “Çerkes meselesi” üzerine çekmeye çalışan Çerkes Hakları İnisiyatifi’nde, yükselen çalışma temposunun gereği olarak görev değişikliği yapma ihtiyacı hasıl olmuştur.

Bu bağlamda birbuçuk yılı aşkın bir süredir anavatanda bulunan ve yüksek lisans eğitimi sebebiyle çalışmalara yeterince katılma imkanı bulamayan ÇHİ Yürütme Kurulu Üyesi Sayın Adnan Cankılıç’ın bu görevinin sonlandırılmasına ve yerine ÇHİ İstişare Kurulu Başkanı Mustafa Saadet’in getirilmesine oy birliği ile karar verilmiştir.

Arkadaşımız Adnan Cankılıç’a bugüne kadar yaptığı özverili çalışmalar için teşekkür ediyor, anavatandaki eğitim sürecinde ve yaşamında başarılar diliyoruz.

Saygılarımızla.

27 Nisan 2013

ÇHİ yeni  yürütme kurulu aşağıdaki üyelerden oluşmaktadır:

Mustafa Saadet

Kenan Kaplan (Sözcü)

 Murat Özden (Sözcü)

Erol Karayel2429 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÇOĞULCU TV
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi