• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam255
Toplam Ziyaret903562
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.937220.0171
Euro21.410121.4959
Semerkew

Ahmet Davutoğlu'nun daveti ile gerçekleşen görüşmede Suriye Çerkesleri'nin problemleri konuşuldu.

İki ayrı başarılı operasyonla Suriye’de çatışmaların ortasında kalan Çerkesleri Lübnan üzerinden Türkiye’ye getirerek Nizip Barınma Merkezi’ne yerleştiren Dünya Çerkesleri Dayanışma Komitesi, gelen davet üzerine Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile görüştü.

Bakanlık makamında gerçekleşen görüşmede DÇDK Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Kaplan, Çerkeslere kamp alanı tahsis edilmesi ve Türkiye’ye geliş yolunun açık tutulması nedeniyle Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’na teşekkür ederek, “Çerkesler kendilerine yapılan bu iyiliği unutmayacak” dedi. Kaplan Davutoğlu’na, transfer sürecinde ve kampta yaşanan sorunlar ile bunların çözümü konusunda önerilerini de ileterek yardımlarını talep etti.

AK Parti milletvekili Sait Açba ve Dışişleri bürokratlarının da hazır bulunduğu toplantıda Davutoğlu Kaplan’a, Suriye’den getirilen Çerkeslerle ilgili çalışmaları yakınen takip ettiğini ve operasyonları başarılı bulduğunu ifade ederek, talepler ile ilgili olarak da her türlü yardıma hazır olduklarını söyledi.

Davutoğlu, kampa gelenlerin içinden temsili bir grubun kendisini ziyaret etmek isteğine de olumlu cevap verdi. Görüşmenin bu hafta içinde gerçekleşmesi bekleniyor.3411 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÇOĞULCU TV
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi