• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi8
Bugün Toplam308
Toplam Ziyaret903615
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.937220.0171
Euro21.410121.4959
Semerkew

DÇDK temsilcileriyle Nizip'teki konteyner kentte kalan 10 Suriyeli Çerkes'den oluşan heyet Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nu ziyaret edecek.

Çerkes Hakları İnisiyatifi Yürütme Kurulu Üyesi ve Sözcüsü Kenan Kaplan, Nizip'teki konteyner kenti ziyaret ederek burada kalan Suriyeli Çerkeslerle görüştü.

Kaplan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun yarın konteyner kentte kalan 10 Suriyeli Çerkes'in de aralarında olduğu Dünya Çerkesleri Dayanışma Komitesi, Çerkes Hakları İnisiyatifi ve Çerkes Dernekleri Federasyonu'ndan oluşan heyeti kabul edeceğini söyledi.

Yapılacak görüşmede Çerkeslerle ilgili taleplerin iletileceğini belirten Kaplan, şunları söyledi:
"Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile yapacağımız toplantıda, halen Suriye'de bulunan ve Türkiye'ye getirilecek olan Suriye Çerkesleri için ilave konteyner temin edilmesi, bu kişilere destek verilmesi ve Suriye'deki Çerkeslerin ileriki gelecekleri hakkında talep ve beklentilerimizi belirteceğiz. Bizler inanıyoruz ki eğer Türkiye'nin bir Çerkes politikası olmazsa savaş sonrası Suriye'de Çerkeslerin varlığı mümkün olmayacaktır. Bu nedenle onların sosyal, siyasal, kültürel, insani, demokratik ve her türlü haklarının hayata geçirilmesinin Türkiye'nin bu yönde bir politikası olmasına ve Suriye Çerkeslerine sahip çıkmasına bağlı olduğunu düşünüyoruz. Taleplerimizin kabul göreceğine inanıyoruz."

Ziyaret bugün saat 11.00'de gerçekleşecek. (AA)1583 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÇOĞULCU TV
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi