• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam86
Toplam Ziyaret946825
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar28.856628.9723
Euro31.591731.7183
Semerkew

Çeçenistan İçkeriya Cumhuriyeti Türkiye Fahri Konsolosu Medet Önlü'nün cinayetten hemen önce katille telefonda konuştuğu ortaya çıktı.

Yeni Şafak gazetesinden Tahir Alperen'in haberine göre; Önlü'yü öldürdüğü iddia edilen Ruslan Kemal isimli Çeçen uyruklu vatandaşın Önlü'yü cinayetten hemen önce aradığı ve 'Emanetini vermeye geliyorum' dediği öğrenildi. Polisin söz konusu detaya Ünlü'nün masasının üzerindeki defterden ulaştı.

TELEFONLA ARADI SONRA VURDU

İki kişinin işlediğinin tespiti neredeyse kesinleşen cinayet Önlü'nün Ankara Balgat'ta bulunan çalışma ofisinde meydana gelmişti. Önlü'yü kafa, karın ve kol bölgesinde üç kurşunla vuran şahsın Ruslan Kemal isimli Çeçen uyruklu bir kişi olduğu belirtilmişti. Terör ekiplerinin incelemelerinin ardından ilginç detaylara rastlandı. Ünlü ve katil zanlısı olduğu düşünülen Çeçen uyruklu Ruslan Kemal'in cinayetten hemen önce telefonda görüştükleri öğrenildi.

'EMANETİNİ VERMEYE GELİYORUM'

Önlü'nün uğradığı silahlı saldırı sonrası çalışmalarını genişleten Terörle Mücadele ve İstihbarat ekipleri ilginç bir ayrıntıya rastladı. Önlü'nün yakın arkadaşlarının ifadesine başvuran polis, Önlü'nün Ruslan Kemal'le görüştüğünü tespit etti. Polisin bilgisine başvurduğu Ünlü'nün arkadaşları, fahri konsolosun ölmeden önce kendilerini aradığını ve kendisini görmeye bir diğer Çeçen arkadaşının geleceğini söylediğini belirtti. Bunun üzerine Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı ile irtibata geçen uzmanlar Önlü'nün ölmeden önceki telefon görüşmelerini mercek altına aldı. Böylece Önlü'nün Ruslan Kemal'le kısa bir görüşme yaptığı tespit edildi.

RUSLAN KEMAL ÜÇ EL ATEŞ ETTİ

Telefon görüşmesinin kısa sürdüğü ve ardından Önlü'nün bulunduğu büroya gelen Ruslan Kemal'in kapıyı çaldıktan sonra Önlü'yü 3 el ateş etmek suretiyle öldürdüğü öğrenildi.

DEFTERDE GÖRÜŞME NOTLARI BULUNDU

Önlü'nün öldürüldüğü ofiste arama yapan ekipleri bir not defterine rastladı. Bunun üzerine Önlü'nün Ruslan Kemal'le görüştüğüne ilişkin izlere rastladı. Önlü'yü öldürdüğü düşünülen Ruslan Kemal ve beraberindeki diğer şahsın henüz izine rastlanmadığı ifade edilirken, şahısların cinayet aracı olarak kullandıkları aracın kiralık olduğu da gelen bilgiler arasında yer aldı. 15 gün önce İstanbul'dan Ankara'ya geldikleri tespit edilen şahısların cinayette kullandıkları silahlara ait mermilerin balistik incelemesinin de tamamlanarak rapor halinde getirildikten sonra cinayete ilişkin sağlıklı verilere ulaşılabileceği belirtildi.1975 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
adigebze I-II
Nükte!

KISSADAN HİSSE

-Moğollar Buhara’yı kuşattıklarında, uzun süre şehri teslim alamadılar. Cengiz Han Buhara halkına bir haber gönderdi: Silahlarını bırakıp bize teslim olanlar güven içinde olacaklar, ama bize direnenlere asla eman vermeyeceğiz.

-Müslümanlar İki gurup oldu: Bir gurup; asla teslim olmayalım, ölürsek şehit, kalırsak Gazi olur, Şeref’imizle yaşarız dediler. Öbür gurup ise; kan dökülmesine sebep olmayalım, sulh iyidir, hem silah, hem de sayı olarak onlardan azız, gücümüz onlara yetmez, dediler ve teslim oldular.

-Cengiz Han, silah bırakanlara; teslim olmayanlara karşı bize yardımcı olun, galib geldiğimizde şehrin yönetimini size bırakalım dedi. Böylece İki müslüman gurup savaşmaya başladılar. Moğollar’ın da yardımı ile, teslim olanlar galib geldi. Savaştan sonra Cengiz Han teslim olanların silahlarının alınmasını ve kafalarının kesilmesini emretti. Sonra meşhur sözünü söyledi: “Eğer güvenilir olsalardı, bizim için kardeşleri ile savaşmazlardı. Kardeşlerine bunu yapanlar, yarın da bize yapar.”

 

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi