• https://www.facebook.com/%C3%87erkes-Haklari-Inisiyatifi-1720870914808523/
  • https://twitter.com/CerkesHaklari
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam178
Toplam Ziyaret640947
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.93305.9567
Euro6.54256.5687
Semerkew

Ankara’ya bir çalışma ziyareti gerçekleştiren ÇHİ Heyeti, 21 Mayıs 1864 soykırım ve sürgününün araştırılması için Meclise Araştırma Önergesi veren BDP Meclis Grubu’na teşekkür etti.

    ÇHİ sözcüleri Murat Özden ve Kenan Kaplan ile Özgür Çerkes web sitesi yazarı Murat Cenbey’den oluşan ÇHİ Heyeti 3 Haziran Pazartesi günü Ankara’ya bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi. BDP Grup Başkanvekili İdris Baluken’i makamında ziyaret eden ÇHİ heyeti, BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'ın 21 Mayıs günü Parti Grubu’nda Çerkes Soykırımı ile ilgili yaptığı konuşma ve BDP İstanbul Milletvekili Sabahat Tuncel'in Çerkes Soykırımı ile ilgili olarak TBMM'ye verdiği Araştırma Önergesi için kendilerine Çerkes Halkı ve ÇHİ adına şükranlarını sundu.

    Görüşmede Türkiye’nin yaşamakta olduğu barış süreci, anayasa çalışmaları ve yaklaşmakta olan seçim süreci hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.
İdris Baluken, Çerkesçe anadil eğitimi ve 24 saat yayın yapan Çerkes Televizyon ve Radyosunun devlet desteği ile yayına başlaması için BDP'nin ihtiyaç duyulan her türlü desteği sunacağına dair söz verdi.

   Baluken ayrıca, ÇHİ heyetinin de konuk olacağı BDP'nin önümüzdeki grup toplantılarından birinde Çerkesçe televizyon ve radyo talebini meclis çatısı altında dile getirerek, Çerkes Meselesini bir kez daha gündeme taşıyacaklarını da söyledi.  2208 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ÇOĞULCU TV
adigebze I-II
Nükte!


ANDIMIZ

Andımız, Danıştay 8. Daire'nin kararıyla okullara tekrar dönüyormuş. 
Küçücük çocuklara sabah içtiması yapıp and okutmak zaten başlıbaşına bir sorun da; ırkçı bir içeriğin tüm topluma dayatılması daha büyük bir sorun. 
İlla okunacaksa Çerkeslerin gerçekliğine uyan format şudur: 

Çerkesim, doğruyum, çalışkanım,

İlkem: küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak, yurdumu, yurttaşlarımı özümden çok sevmektir.

Ülküm: yükselmek, ileri gitmektir.

Yücelttiğim tüm değerler adına,

Halkımın ve insanlığın hayrına bir yolda yürüyeceğime ant içerim.

Varlığım adalet ve özgürlük mücadelesine armağan olsun.

Ne mutlu bu yolda gidenlere!

Site İçi Arama

 

Google Site

 

Üyelik Girişi